Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

For en uke siden hentet jeg hjem en nydelig shibagutt på snart 3 år. Shiba har vært en drøm for oss lenge, og nå fikk vi endelig muligheten til å hente hjem en flott hannhund. Teemo er en utrolig trivelig og blid hund, som er med på alt som den største selvfølgelighet. Det store høydepunktet hver dag er å få være sammen med malamutene våre på turer og i hundegården. Han går sammen med de i stram line, og trives veldig godt som mini-malamute i flokken vår. 
Planene for han er å bli turhund og kompis for to- og firebeinte hos oss. Foreløpig ser det ut til å være en perfekt match! :wub:

P1140793%202_zpszlcqthll.jpg

P1150860%203_zpsth4dss2r.jpg

P1211007%202_zpsjibavowo.jpg

P1211032%202_zps99uzmcmx.jpg

P1211095%202_zps82ozdets.jpg

  • Like 29
Skrevet
1 time siden, Siri skrev:

Det så ut som en riktig fin fyr :). Gratulerer så mye med familieforøkelsen :) 

Takk for det! :)

1 time siden, MaritaS skrev:

Ååååh, han er sonenhund! :D

Jaa! :D

Skrevet
10 timer siden, WelshenNemi skrev:

Kjempefin:wub:

Takk! :wub:

10 timer siden, Stine skrev:

Gud så fin! :wub: Gratulerer!

Tusen takk! 

10 timer siden, QUEST skrev:

Gratulerer! Flott hund :)

 

Takk for det :) Syns såklart selv han er en veldig flott kar!

2 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Endelig shiba hos deg, jeg er så glad for at dette løste seg! :heart: 

Er så glad for all hjelp og info jeg har fått av deg! :heart:

37 minutter siden, Tinkie skrev:

Åh, klumpen :heart: Er det flere shiba-Teemoer i Norge, eller er dette han jeg kjenner, mon tro? 

Aner ikke om det er flere Teemoer. Jeg hentet han hos en ung jente som har bodd i Oslo siden sommeren :)

Skrevet
Akkurat nå, Heidihj skrev:

Takk! :wub:

Tusen takk! 

Takk for det :) Syns såklart selv han er en veldig flott kar!

Er så glad for all hjelp og info jeg har fått av deg! :heart:

Aner ikke om det er flere Teemoer. Jeg hentet han hos en ung jente som har bodd i Oslo siden sommeren :)

Da kjenner jeg ham! :D Jenta er tremenningen til Musikeren :) Så fantastisk at han kan få komme til dere! :heart: 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Tinkie skrev:

Da kjenner jeg ham! :D Jenta er tremenningen til Musikeren :) Så fantastisk at han kan få komme til dere! :heart: 

Så gøy! :D Vi føler oss utrolig heldig som har fått mulighet til å overta han! 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Bananen skrev:

Fin Teemo! Lykke til med ham. :D

Jeg assosierer navnet Teemo med en speider som er en lur, soppleggende yordle fra League of Legends. :lol:

Teemo_6.jpg

 

Det er vist den figuren der han har fått navnet sitt fra :lol: Jeg hadde ikke peiling, men samboer kjente det igjen. 

  • Like 2
Skrevet
47 minutter siden, Bananen skrev:

Fin Teemo! Lykke til med ham. :D

Jeg assosierer navnet Teemo med en speider som er en lur, soppleggende yordle fra League of Legends. :lol:

 

 

43 minutter siden, Heidihj skrev:

Det er vist den figuren der han har fått navnet sitt fra :lol: Jeg hadde ikke peiling, men samboer kjente det igjen. 

Det stemmer, det! :P Daværende kjæresten til forrige eier som insisterte på at navnet skulle være fra League of Legends :P Passer jo ganske bra med en shiba! En som lusker i buskene før den springer dødelig frem! :lol: Eller noe..

  • Like 3
Skrevet
4 timer siden, LØJ skrev:

Grattis med en så kjekk kar :wub:

Tusen takk! ? 

2 timer siden, Mardina skrev:

Gratulerer :D Han er kjempefin :wub:

Takk for det! :wub:

2 timer siden, Meg skrev:

Så fiiin! Begynner å bli mange polarhundfolk som også har shiba nå- hm... blir nesten påvirket :D

Ja! Ganske mange som har de rasene sammen. Virker som en veldig bra kombinasjon. Vår ser ut til å passe veldig godt til vårt hundehold og malamutene ihvertfall :)

Syns det må bli en liten mini hos dere også altså :ahappy:

Skrevet

Må komme med litt nye bilder fra turer han har fått siden han kom hit for 2 uker siden :)
Han blir tøffere og tøffere for hver dag, og storkoser seg virkelig med livet som mini-mutt (som han så fint kalles her :P ) På topptur for et par dager siden fikk han møte på reinsdyr for første gang også. Det var utrolig stas, og det tok ikke mange sekundene før han lærte at rein, det skal vi bli tulling av (se og lær av malamuteidiotene som klikker i vinkel av rein og sau..). I går kom vi også over gaupespor, noe som var helt vanvittig spennende for lillegutten. Kløv har han også rukket å få, og det tror jeg han syns var stas. Han gikk stolt som en hane ved siden av malamutene på kløvtur, og passerer alt av hindringer på hans vei. Må rett og slett si at jeg utrolig imponert og stolt av den lille tøffen vår :wub: Malamutene digger han, og han har glidd rett inn i flokken. 

P1271166_zpsnhivqci2.jpg

P1271192_zpsbtelueds.jpg

P1271321_zpsqhv1po6n.jpg

P1281392%202%20%20Kopi_zpsknkhmnxn.jpg

P1281412%202_zpsh7ix3bgo.jpg

  • Like 18
Skrevet
18 timer siden, Mardina skrev:

Ser ut som dere storkoser dere sammen :wub:

19 timer siden, Siri skrev:

Flotte bilder altså :) Og flott hund også. 

19 timer siden, Red Merle skrev:

Gratulerer med nytt familiemedlem :D Han får et sikkelig fint hundeliv hos dere :)!!

Tusen takk for hyggelige ord! ? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...