Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fordi jeg har lite å gjøre på og er utstyrsnerd. :lol: Jeg er jo vant med korthårshund og kan igrunn putte på hva jeg måtte ønske, men har skjønt at visse halsbånd kan slite en del på langhårspels. 
Så, dere som har erfaring med langhårspels, hvilke forhåndregler tar dere for å ikke slite pels? 
Er det visse stoffer dere unngår eller foretrekker? 

Skrevet

Halsbånd fôret med nylon eller kjetting (kjetting glir veldig godt i pelsen og sliter ingenting med mindre man tar i bruk strupen - og det gjør man jo ikke :aww:). Halvstrup er heller ikke greit for lang pels... har jeg halvstrup bruker jeg bare den innerste ringen slik at man ikke får slik "glidestrup" - pelsen slites veldig fort når ting gnisser fram og tilbake slik halvstrupen kan gjøre. 

Guest Klematis
Skrevet

Jeg bruker ingen former for strup, og nylon eller lær. Og har det veldig løst rundt halsen.

Skrevet

Gøy å se de forskjellige svarene! 

Jeg får ta vare på det rundsydde lærbåndet med strup da, litt for stort til Rockulf så hadde egentlig tenkt å klippe det opp og bruke ringene til noe paracord relatert. 

For meg med en houdini så er jo halsbånd et sikkerhetsaspekt, han går alltid med halsbånd, uansett situasjon. For hvis ham kommer seg ut så henger det en tag på med nummeret mitt. Jeg har jo store planer om at nestemann skal ha superduper innkalling og kunne gå løst ca alltid:P, så håper på å slippe det samme sikkerhetsaspektet. Tenker jo at halsbånd blir et mye mer "av og på" utstyr, slik som f.eks en sele er for Rocky.


Husker en tråd her en gang hvor det var snakk om silkebånd og slikt, er det noe folk bruker ofte? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...