Gå til innhold
Hundesonen.no

Lillelulle


Calina

Recommended Posts

;) Fant ut at disse ble for stygge til å legges ut i raseleksikonet, noen kunne jo tro at det var slik en dobber skal se ut... ;) -vi har vært på fjasetur i skogen idag,og fant et supert sted å være - ingen andre folk eller hunder,og så har det vært opplett idag! ;)

Fant heller ikke min gamle billedtråd her, så da lager jeg bare en ny...hihih.. :o

Lille gullet skulle se hva det var forno`på linsa...

Odin377.jpg

Så da fikk jeg ham til å sitte på en smaaal benk, rett ved en fin foss..hirr hirr...-han holdt på å dette uti mange ganger.. :o

Odin372.jpg

Så - etter at vi hadde fått av sele og lekt litt, så måtte en pust i bakken til...jommen fant ikke dyret ut at den traaange benken var helt super til nettopp dette..

Odin380.jpg

Og rett før et fint blinkskudd, så sa batteriet på kameraet stopp...typisk..hehe...

Men uansett, så hadde vi en kjempefin tur idag! :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 69
  • Created
  • Siste svar

Syke og rare bilder av Odin :o Hæhæ. Det siste var veldig stilig!

PS: Det kan hende du finner tråden din om du velger å vise innlegg som er over 30 dager gamle i alternativene nederst i emnet "Din hund."

Ja, det siste var ok - det var vel rett før han hadde ræva uti vannet igjen..hihih - fant ut at han var tørst, så han drakk litt før han gikk opp igjen..*flir*

Det øverste syns jeg var søtt - viser fiine Colgate smilet sitt, joo..! hehe :o

Søkte etter emnet, men fant det ikke. er nok kun meg som glimrer med mine datakunnskaper igjen.. :o;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:P jeg kaller ham faktisk ofte mongo...hihih.... :P -og den hunden kan ikke å stokke beina sine alltid nei...! hehe - hvor mange ganger han har stupt med nesa først, eller rullet nedover skrenter, eller lagt sidelengs i en sving, har jeg ikke tall på lenger.... :rolleyes::P
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå var jammen værgudene med oss en liten stund idag, før de bestemte øsepøseregn hvertfall....-så jeg fikk knipset litt jeg. :) (si ifra når det blir kjedelig å se på..hihihi) :P B)

Odin smiletryne..

Odin386.jpg

-skulle jeg stå her, sa du...??

Odin391.jpg

Og så et nogenlunde hodebilde... :P

Odin395.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

hmpf--. hvor har du vært da så har hatt sol?

ivertfall ikke her ute.. ODIN ER BESTEST!!! digger den bikkja..:) *vilhaensånn*

hihi..ikke akurat sol, men opplett! :P Vi har vært i canadaskogen,og vi var HELT alene! DIGG! :P

Når vi kom tilbake til bilen etter halvannen time, søkkvåte begge to,så var det komt flere folk da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nice:) jeg og vil være med:) han er ikke alltid mongo da..

*sjekk under ultimate hund, på spm ang hund*

*ler* nei, han er ikke alltid mongo...noen ganger er han snottface også...hehe...-og idag f.eks, var han meeeget flink! Vi trente på utgangsstilling,og innkallig, samt avlevering av apporten..jammen klarte han ikke alt sammen..'flir* :)

'går for å sjekke på spm ang hund*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Suss skal bli! :D og dere får besøk så snart jeg får kjøpt en bil som ikke eter bensin...volvoen er rådyr.. :) -vi bestiller varmt, fint vær og!

Prøvde på bilde slik du sier, men utysket beveger seg jo heele tiden...hihih.. :D:D

*prøver videre*

:P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...