Gå til innhold
Hundesonen.no

Økologiske egg inneholder mer giftstoffer enn konvensjonelle


Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, Kangerlussuaq skrev:

Selvfølgelig er det som i en bedrift. Poenget mitt var ganske enkelt at jeg synes det er leit at vi på verdensbasis har redusert levende vesener til et økonomisk objekt - hvor man ikke har noen skrupler for å gå på akkord for velbefinnende til disse *levende, tenkende, følende individene* til fordel for *døde, kalde, følelsesløse, penger*. Det er selvsagt ingen enkle løsninger på det, men jeg følte bare for å ytre hvor forb**** leit jeg synes det er.

Helt enig. Men tenk hvor heldige vi er som bor i Norge . Nesten alle har en bonde borti veien hvor dyra har det bra og som man kan handle av!  

  • Like 3
  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er omdiskutert. Minstekravet hos økologisk er 3 døgn mener jeg, men de jeg har snakket med velger enten å ta dem før eller la dem gå myye lenger, nettopp fordi at etter 3 døgn er båndet mellom mor

Jeg tror jeg har lest det meste som ble skrevet etter den episoden av Folkeopplysningen, og jeg har absolutt ikke tenkt å slutte å kjøpe økologisk, for å si det sånn. Men det er en interessant diskusj

Jeg tenker at det på mange måter er supert at konvensjonelt i Norge er så bra at det er få ting som skiller det fra økologis, det sier jo litt om landbruket i Norge. Utlandet (annet enn Sverige) er he

Skrevet
5 timer siden, yurij skrev:

Og "så naturlig som mulig" i forbindelse med dyrehold blir man jo helt kvalm av . " Seriøst!"   Alle dyr burde ha det som pelsdyra! :sheldon:

et naturlig liv altså et liv ute i naturen innebærer knallhard konkurranse, til tider matmangel, fare for rovdyr (hvis man er et byttedyr selv). For et hundedyr ville et naturlig liv være å måtte få tak i mat selv (inkl jakt og avliving av bytter), konkurranse, osv. Et naturlig liv er ikke bare fryd og gammen. 

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...