Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

De siste få årene har Casper blitt ganske misfarget på magen. Veterinær har egentlig ingen formening om hva detror kommer av, annet enn at misfargingen er en konsekvens av slikking.  Hun trodde og det kom pga fukt,  og ble derfor overrasket da jeg fortalte at han er helt fin på sommeren,  der han er mye våt, og at det er styggest på vinteren. 

Jeg ser nå at han har veldig tørr hud, det flasser litt og han har begynt å slikke seg litt igjen.  Så nå vil jeg prøve å gjøre noe før det utarter seg og ødelegger alle bilder ( ?). Der er ikke slik at han slikker seg mye, men kanskje et par ganger ekstra om dagen.

Det er kun der han slikker,  han er ikke misfarget på poter, rundt munnen  eller andre steder. Kun her hvor det er veldig lite hår.

Min teori er at huden hans blir tørr, og derfor irritert.  Kan spenol være noe å prøve? 

I vår fikk jeg noen våtservietter av veterinær som jeg skulle bruke en gang om dagen  (var vel noe desinfiserende ), men det hadde ikke noe effekt.  Glemte og å bruke etterhvert, og når sommeren kom så ble huden fin og rosa igjen helt av seg selv... 

 

Er det noen som har vært borti lignende? 

Slik ser det ut nå, tørr hud og begynnende rødhet. 

20160911_120919-01.jpeg

 

Skrevet

Siden han slikker der også så ville jeg prøvd alovera først og fremst. Den er jo beregnet tl både ut og invortes. 

Skrevet
5 minutes ago, lijenta said:

Siden han slikker der også så ville jeg prøvd alovera først og fremst. Den er jo beregnet tl både ut og invortes. 

Ikke nødvendigvis. Aloe vera er en stor familie, og en del av dem er giftige.

Skrevet
Akkurat nå, enna skrev:

Ikke nødvendigvis. Aloe vera er en stor familie, og en del av dem er giftige.

Takk da lærte jeg noe nytt i dag  å 

Skrevet

Jeg har atopisk eksem og er mye værre på vintern pga tørr luft=tørr hud. 
Men hva som fungerer på tørr hud hos mennesker er ekstremt individuelt, det er det sikkert på hunder også. 
Så du må nesten bare prøve deg frem. Og siden han slikker bør det være noe som er ufarlig å spise. 

Tesh hadde noe ala. det samme, men jeg klarer bare ikke å komme på hva vi fikk mot det, var en spray (ganske "tykk") som ble sprayet og smurt ut et par ganger omdagen. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...