Gå til innhold
Hundesonen.no

Ninja, Noor & Miyagi - collie langhår


Recommended Posts

Skrevet

Ninja hentet hjem sitt cert nr 2 i helgen, og ikke nok med at hun ble BIR , men jamen ble hun BIG1 i en gruppe på 11 også! :wub::D20180526_173852.thumb.jpg.7aa2982d2d49837dcf66de3c21525112.jpg

Ellers har vi skikkelig sommer her i Trøndelag. Neytiri vokser og gror, 6 mnd nå ❤FB_IMG_1527535305990.thumb.jpg.94c42118d3b2d751886ea8955c7f4f74.jpg

FB_IMG_1527535294230.thumb.jpg.679e37c468ffaa25220a767f30f08f33.jpg

FB_IMG_1527535281680.thumb.jpg.ca2618bd84bfb647fd68b5d72f81125f.jpg

FB_IMG_1527535278976.thumb.jpg.572bab212d9a05e3e446212c34f94502.jpg

FB_IMG_1527535275581.thumb.jpg.6348bb18ae0571b15c96dbcac5ab613b.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Svar 115
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tenkte de like gjerne kunne få seg egen tråd her på sonen disse to også  Privat's Oprah Knows "Ninja" f. 09.05.14 HD: A AD: 0 Karaktertest m/skudd: Bestått Ninja er ei sobel/hvit tispe

Hils på vår lille blå, Neytiri (Perfect Image Keep Ur Head Up High) Hun kom til oss på tirsdag, og så langt er vi svært fornøyde og riktig imponert over hvor fornuftig, selvsikker og trygg hun er

Vinteren kan være vakker ☆ 

Posted Images

Skrevet
4 timer siden, QUEST skrev:

Gratulerer! :bananas:Nå er hun jo fantastisk fin også da, så det forundrer meg ikke! :) Flotte bilder av gjengen! :) 

Tusen takk! :D

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Skrevet

Vi avsluttet vår utstillingssesong for i år, på Oppdal :) Jeg hadde med meg Noor og Neytiri. Noor har lavt stoffskifte og vi har jobbet mot å finne tilbake til den lette, motiverende og glade hunden med riktig dosering av medisinering og alt. Så i helga skulle hun få være med og hun viste seg som for 2 år siden - lett og fin, og det resulterte i BIR og jamen meg BIG 2 også :wub: 

Neytiri er blitt 9,5 mnd og debuterte i jr.klassen. Hun er ei stor jente som trenger tid på å få "festet" seg en del, men hun er ung og jeg ville gi henne treningen før vi nå venter en stund. Hun fikk Excellent, og ble nr 3 i klassen sin av 4 jr :)

20180923_133902.jpg

20180923_205513.jpg

20180923_140547.jpg

  • Like 4
Skrevet
7 timer siden, Raksha skrev:

Ser ut som det er omtrent dobbelt så mye kropp hos Neytiri i forhold til hos Emmy :lol:  Men du har utrolig flotte jenter :wub: 

Haha ja, det er litt kropp å håndtere, synes hun selv også. Veldig lite kroppskontroll for tiden :teehe: Tusen takk :heart:

  • Haha 1
Skrevet

Som tidligere Collieeier, og med Collie som rasen i mitt hjerte, må jeg bare si at du har fantastisk vakre hunder. Helt perfekte i mine øyne, nydelig hodefasong og med akkurat passe mye pels.

De er så fine at hjertet mitt blør og skriker etter Collie ?❤️

Skrevet
På 24.9.2018 at 11:44 AM, MegaMarie skrev:

Gratulerer med flott resultat i helgen :D

Tusen takk :D

17 timer siden, Woola skrev:

Som tidligere Collieeier, og med Collie som rasen i mitt hjerte, må jeg bare si at du har fantastisk vakre hunder. Helt perfekte i mine øyne, nydelig hodefasong og med akkurat passe mye pels.

De er så fine at hjertet mitt blør og skriker etter Collie ?❤️

Åååh, dette var virkelig hyggelig å høre, tusen takk :heart:  Kanskje du må skaffe deg collie igjen :wub:

  • 1 month later...
Skrevet

Neytiri har bursdag og 2 uker, og fyller 1 år! Hun ble ute for en ulykke på tur for 2 mnd siden, og røk senene på begge bakbena. Påfølgende operasjon, og en del komplikasjoner på veien, men nå puster vi litt mer med magen og begynner på trinn 2 - som er gradvis opptrening :)

Hun har vært helt fantastisk, tålmodig, forståelsesfull og tar stor hensyn til seg selv! Nå håper jeg hun slipper mer trøbbel, og får komme gradvis tilbake til normal aktivitet igjen  ❤

DSC_0208 (3).JPG

  • Like 4
  • 2 months later...
Skrevet

Trioen min ❤ Det går ikke en dag uten at jeg tenker på alt vi har vært gjennom de siste månedene, og hvor takknemlig jeg er for de flinke veterinærene vi har rundt oss som gjør at jeg fremdeles kan gå rundt å si at jeg har tre. Det høres sikkert helt klisje ut, men sånn er det blitt ?

Ninja og Noor er friske og raske, og Neytiri er i full opptrening mot å bli nesten like god som ny ❤

FB_IMG_1548596706541.jpg

FB_IMG_1549137145694.jpg

FB_IMG_1549137169451.jpg

FB_IMG_1548596741064.jpg

FB_IMG_1548856705422.jpg

FB_IMG_1549137196689.jpg

  • Like 5
Skrevet
9 timer siden, Sona skrev:

Så fine de er:wub: Får de noen gang snøklumper i pelsen?

Tusen takk ❤ Jeg bruker show shine til hest de dagene snøen er kram, og da får de ikke klumper i det hele tatt :) Men stort sett bruker vi ingenting for det er såpass tørt og fint :)

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet
6 timer siden, MegaMarie skrev:

Så bra operasjonen gikk bra og hun er på bedringens vei. Fine bilder av de fine hundene dine ?

Tusen takk ?

Skrevet
På 5/6/2019 at 10:38 PM, Piglet skrev:

Og akkurat nå som jeg har så lyst på valp, og synes Ninja er sååå vakker :wub: :lol: Lykke til! 

Da er det bare å skaffe, er det ikke? ? Tusen takk ?

På 5/7/2019 at 8:23 AM, trill skrev:

Så spennende! Masse lykke til! 

Tusen takk ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...