Gå til innhold
Hundesonen.no

Selge leilighet - pris på megler?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal selge en liten leilighet nå og har fått prisoverslag fra en melger. Det kommer en til på besøk i morgen. Det er første gang jeg selger bolig og jeg aner ikke hva det skal koste. Hva er lurt å ta med i  pakka? Hva er billig? Hva er unødvendig? 

Alle innspill mottaes! 

Skrevet

Jeg husker heller ikke hva som inngikk i pakken da jeg solgte. Jeg hadde tre forskjellige meglere innom. Fikk veldig god følelse på den ene, men den var veldig mye dyrere enn de andre. Da jeg sa at jeg gjerne skulle brukt han, men han lå så mye over de andre i pris jekka han prisen ned veldig mye og slang på gratis befaring av en stylist.

Det er greit å se over hva de forskjellige meglerene setter opp som utgifter. Noen utelater utgifter andre har med og virker tilsynelatende billigere. Reklamepakkene er ofte veldig dyre. Jeg droppet annonse i avisa og flyers i nabolaget. Jeg regnet med at de som var på utkikk etter leilighet sjekket på finn.

Skrevet

Takk for svar! Megler pushet på avisannonse, men jeg ser ikke poenget med det? Jeg har en liten leilighet som passer perfekt for førstegangskjøpere. 

Skrevet

Da jeg solgte så hadde jeg annonsering på finn, i lokalavisen og i vinduet til megleren. Det var en leilighet for førstegangskjøpere og i nærheten av BI og megleren hadde kontor på BI.Hadde i lokalavisen da det var en leilighet for unge og det er en del foreldre som fikser alt for ungene sine. Det var foreldrene som ordnet alt for han som kjøpte leiligheten min. Når jeg selger leiligheten jeg bor i nå skal jeg i tillegg ha et til salgs skilt på balkongen, det er en del gjennomfart og mye visninger så jeg tror det kan lønne seg.

Lykke til med salg!

Skrevet
13 minutter siden, Maries skrev:

Når jeg selger leiligheten jeg bor i nå skal jeg i tillegg ha et til salgs skilt på balkongen, det er en del gjennomfart og mye visninger så jeg tror det kan lønne seg.

Har ikke alle det?

Har vært det alle steder vi har vært på visning (og når vi har kjøpt og solgt).

Skrevet
Akkurat nå, Lillekrapyl skrev:

Har ikke alle det?

Har vært det alle steder vi har vært på visning (og når vi har kjøpt og solgt).

Litt usikker, megleren laget et poeng av det iallefall. Tror leiligheten fikk uthevet plass eller noe.

Edit: Mulig det var salgstriks fra megler :P

  • 3 weeks later...
Skrevet
37 minutter siden, Lillekrapyl skrev:

Hvordan går det mushi? Er leiligheten lagt ut nå? :)

Bilder ble tatt tidligere i uken, visning om et par uker. Skal si i fra når den blir lagt ut :) Veldig spent! 

Ikke funnet noe jeg kan kjøpe enda. Foreløbig ikke så bekymret, men den følelsen kommer nok raskt :P

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, mushi skrev:

Bilder ble tatt tidligere i uken, visning om et par uker. Skal si i fra når den blir lagt ut :) Veldig spent! 

Ikke funnet noe jeg kan kjøpe enda. Foreløbig ikke så bekymret, men den følelsen kommer nok raskt :P

Spennende da! :D

Hva ser du etter? Hva er neste drømmebolig? :)

Skrevet
Akkurat nå, mushi skrev: Bilder ble tatt tidligere i uken, visning om et par uker. Skal si i fra når den blir lagt ut [emoji4] Veldig spent! 

Ikke funnet noe jeg kan kjøpe enda. Foreløbig ikke så bekymret, men den følelsen kommer nok raskt [emoji14]

Spennende da! [emoji3]

Hva ser du etter? Hva er neste drømmebolig? [emoji4]

Ser etter rekkehus eller tomannsbolig. Håper jeg finner noe, har et ganske lite område hvor det er aktuelt å bo.

  • Like 1
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...