Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har vunnet gratis tur for hele familien med Telemarkskanalen, og kan selv velge fra hvor til hvor. Noen som har noen anbefalinger eller erfaringer å dele? 

  • Like 1
Skrevet

Jeg ville vel kanskje tatt det strekket som er mest ikonisk hvis jeg ikke tok hele turen. Så start på Ulefoss f.eks.? Over Nordsjø synes i alle fall jeg er litt kjedelig, er jo bare en stor innsjø og innsjøer har jeg kjørt på flere ganger.
Ellers er jeg ikke voldsomt kjent med kanalen selv om jeg bor rett ved Norsjø/Ulefoss.

  • Like 2
Skrevet

Fra Lunde til Skien. Har reist begge veiene og anbefaler å følge båten nedover. Sluseopplevelsen er noe helt annet når dere får se det ovenfra. Vi har bodd på Bryggeparken hotell i Skien, tatt buss opp til Lunde og båten ned.

  • Like 2
Skrevet

Har jobbet på båtene og du burde velge fra Lunde til Skien ?? Det er bedre å se nedover slusa enn inn i treveggene ettersom kammeret fyller seg ?

Sent fra min SM-G935F via Tapatalk

  • Like 2
Skrevet

Vi har vært med båten fra utgangspunktet som heter Dalen, og gikk av på neste stopp i Lårdal. Ikke mye erfaring med strekninga, med andre ord, men veldig, veldig vakkert. :) Ligger noen bilder her: hoderynkekrem.wordpress.com

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Har tatt båten Skien - Lunde og jeg ville valgt den delen som har mest sluser for ungenes del. Eller tatt båten helt opp som blir en dag overnattet på Hotell Dalen som det spøker på for så å ta buss tilbake til utgangspunktet. Det er mye mer tidkrevende og begrensininger i forhold til unger og båt eller buss da.

Skrevet

Takk for svar!! Tror vi velger Lunde- Skien, da :) Burde vi best. hotell på Lunde eller Skien? Er bussene korrseponderende?

 

Guest lijenta
Skrevet
2 timer siden, Yodel skrev:

Takk for svar!! Tror vi velger Lunde- Skien, da :) Burde vi best. hotell på Lunde eller Skien? Er bussene korrseponderende?

 

I Lunde er det Vandrer hjem eller campingplass. Nærmeste hotell er Bø. Det skal være en koresponderende buss. Kontakt gjerne telemarkskanalen.no for tider og sant til bussen

Skrevet
15 timer siden, Yodel skrev:

Takk for svar!! Tror vi velger Lunde- Skien, da :) Burde vi best. hotell på Lunde eller Skien? Er bussene korrseponderende?

 

Bryggeparken hotell i Skien er helt fantastisk. Kveldsbuffet inkl i prisen. Deilig mat. Bussen går fra samme sted som båten ligger, og de korresponderer.

Når dere først er i Skien, bør dere få med dere Brekkeparken. Ligger litt høyt over byen. Flott blomsterprakt og fine bygninger.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
    • Hvorfor er det så mange uoffisielle utstillinger nå enn for ca to år siden? Gjelder ingenting når det er uoffisielt? Blir det det samme som valpeshow da for voksne hunder?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...