Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har ikke fått dette på lenge nå faktisk. Jeg har ikke gjort noe med telefonen, det har bare på magisk vis blitt borte... Kanskje har en eller annen app eller google eller selve operativsystemet fått en oppdatering, det har i hvert fall ikke kommet opp på veldig lenge nå. 

Skrevet

Hos meg har nå forumet begynt å lukke seg i tide og utide (hele fanen lukkes ned) på mobilen. Det er en eldre windows telefon som jeg overhodet ikke er venn med, (min druktnet, så dette er en nødløsning) men greia er at det skjer som regel ikke med noen andre sider jeg er innom. Så det er jo litt mystisk, men aner ikke om det er relatert til dette andre problemet.

Guest Belgerpia
Skrevet
På 28.7.2016 at 5:17 PM, Siri skrev:

Dette har skjedd meg noen ganger i det siste også, men bare på telefonen. Kommer inn på noe Google-greier med advarsler om virus... 

 

Det der har skjedd for meg mange mange mange ganger - og det er helt klart VIRUZ - den later som den er google, og skal ha deg til nettbutikken for å kjøpe en app. Den blir ikke borte og henger seg på hele internett.
Skann av telefonen viser at det IKKE er telefonen, så jeg antar det er sonen som er syk.

Guest Belgerpia
Skrevet
På 8.8.2016 at 11:20 AM, RAH skrev:

Skjer dette kun på forum, eller har dere oppdaget dette på andre sider også?

Har noen av dere forsøkt å laste ned uoffisielle apper? F.eks. Pokemon Go?

 

På 8.8.2016 at 11:36 AM, RAH skrev:

Det er mange som rapporterer om tilsvarende problem på både pc/mac og mobile enheter.

Dette er malware som ligger på deres enhet. Google mega.viral-content.site "enhet" remove for bistand.

iOS: https://discussions.apple.com/thread/7623615?start=0&tstart=0

Relevant link: http://removalidea.com/completely-remove-mega-viral-content-site-pop-ups/

 

På 4.9.2016 at 10:01 AM, RAH skrev:

Jeg har ikke noe godt svar på dette @JeanetteH og @Aslan. Problemet er rapportert mye på internett og dukker også opp på store sider som Dagbladet.no og CNN.com. Det eneste jeg finner av løsninger er å slette cache og informasjonskapsler på telefonen hver gang det kommer opp.

Det kommer ikke opp hos meg, så jeg klarer ikke replikere det. Jeg har derfor ikke noe konkret å lete etter. Dette kan også tyde på at det er lokalt på den enkelte enheten.


Jeg tilbakestiller internettappen på telefonen og da blir det borte, men det dukker alltid opp i forbindelse med Hundesonen, og så går det på alt etterhvert og den forsøker å insistere på at man må laste ned noe dritt.
Jeg får flass av sånt :)
Jeg har ikke Pokemon Go, ei heller andre uatoriserte apper - æ'kke sånn samler, veldig veldig kjedelig - så jeg vet at det ikke er telefonen. (skannet for dritt regelmessig)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...