Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har ikke fått dette på lenge nå faktisk. Jeg har ikke gjort noe med telefonen, det har bare på magisk vis blitt borte... Kanskje har en eller annen app eller google eller selve operativsystemet fått en oppdatering, det har i hvert fall ikke kommet opp på veldig lenge nå. 

Skrevet

Hos meg har nå forumet begynt å lukke seg i tide og utide (hele fanen lukkes ned) på mobilen. Det er en eldre windows telefon som jeg overhodet ikke er venn med, (min druktnet, så dette er en nødløsning) men greia er at det skjer som regel ikke med noen andre sider jeg er innom. Så det er jo litt mystisk, men aner ikke om det er relatert til dette andre problemet.

Guest Belgerpia
Skrevet
På 28.7.2016 at 5:17 PM, Siri skrev:

Dette har skjedd meg noen ganger i det siste også, men bare på telefonen. Kommer inn på noe Google-greier med advarsler om virus... 

 

Det der har skjedd for meg mange mange mange ganger - og det er helt klart VIRUZ - den later som den er google, og skal ha deg til nettbutikken for å kjøpe en app. Den blir ikke borte og henger seg på hele internett.
Skann av telefonen viser at det IKKE er telefonen, så jeg antar det er sonen som er syk.

Guest Belgerpia
Skrevet
På 8.8.2016 at 11:20 AM, RAH skrev:

Skjer dette kun på forum, eller har dere oppdaget dette på andre sider også?

Har noen av dere forsøkt å laste ned uoffisielle apper? F.eks. Pokemon Go?

 

På 8.8.2016 at 11:36 AM, RAH skrev:

Det er mange som rapporterer om tilsvarende problem på både pc/mac og mobile enheter.

Dette er malware som ligger på deres enhet. Google mega.viral-content.site "enhet" remove for bistand.

iOS: https://discussions.apple.com/thread/7623615?start=0&tstart=0

Relevant link: http://removalidea.com/completely-remove-mega-viral-content-site-pop-ups/

 

På 4.9.2016 at 10:01 AM, RAH skrev:

Jeg har ikke noe godt svar på dette @JeanetteH og @Aslan. Problemet er rapportert mye på internett og dukker også opp på store sider som Dagbladet.no og CNN.com. Det eneste jeg finner av løsninger er å slette cache og informasjonskapsler på telefonen hver gang det kommer opp.

Det kommer ikke opp hos meg, så jeg klarer ikke replikere det. Jeg har derfor ikke noe konkret å lete etter. Dette kan også tyde på at det er lokalt på den enkelte enheten.


Jeg tilbakestiller internettappen på telefonen og da blir det borte, men det dukker alltid opp i forbindelse med Hundesonen, og så går det på alt etterhvert og den forsøker å insistere på at man må laste ned noe dritt.
Jeg får flass av sånt :)
Jeg har ikke Pokemon Go, ei heller andre uatoriserte apper - æ'kke sånn samler, veldig veldig kjedelig - så jeg vet at det ikke er telefonen. (skannet for dritt regelmessig)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...