Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

9mnd og nye lekeballen overlevde i en time før den var bitt i stykker. 

Tøyleken er nå i tre deler, heldigvis tåler tauet og hardt plast ben mer. 

Er er det vanlig at de biter i stykker lekene sine i den alderen ? 

Vi gjør daglige hjernetrim så han bør få nok mental stimuli, får løpe rundt i langlinje på kveldsturen så han er sliten når vi kommer hjem og er rolig til neste dag. 2x 30 minutters turer og så en time på kvelden. 

Gjemmer leke så han skal finne, gjemmer godbiter så han lukter de opp i skogen, trener på kommandoene han kan fra før og han har nettopp lært å gi labb. 

Er det mulig at han trenger mer i en så ung alder ? 

Skrevet

Kong, chuck it, jolly ball feks. Ikke alle lekene deres er like sterke bare så det er sagt, men de har noen. De som er laget i gummi/plast tåler som regel litt. Men et tips, generelt og spesielt til hunder som sliter litt med å roe seg, ikke la de ha leker å holde på med selv. La leker være noe som kommer frem når dere gjør ting også forsvinner de når dere er ferdig. En ting er jo at de ødelegger dem, men de greier gjerne ikke å slappe av så godt heller når de har sånt tilgjengelig, bedre å la de roe seg ned å legge seg til å sove/hvile.

  • Like 3
Skrevet

Har en sånn en her også, straks 10 mnd gammel. Jeg satser hardt på tyggeringer av presset hud, de er kompakte nok til at han får ut tyggebehovet sitt på dem. Vi har leker vi leker med sammen, men han får ikke ligge og leke med dem selv for da går de i stykker. Så da setter jeg meg ned og holder en sånn tyggering for ham noen minutter, så kan han ligge og tygge på den i evigheter. 

Skrevet
35 minutter siden, newbie75 skrev:

Hvor får du kjøpt de Pixie ? 

Alle dyrebutikker har dem, tykke ringer eller bein i forskjellige størrelser :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...