Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

9mnd og nye lekeballen overlevde i en time før den var bitt i stykker. 

Tøyleken er nå i tre deler, heldigvis tåler tauet og hardt plast ben mer. 

Er er det vanlig at de biter i stykker lekene sine i den alderen ? 

Vi gjør daglige hjernetrim så han bør få nok mental stimuli, får løpe rundt i langlinje på kveldsturen så han er sliten når vi kommer hjem og er rolig til neste dag. 2x 30 minutters turer og så en time på kvelden. 

Gjemmer leke så han skal finne, gjemmer godbiter så han lukter de opp i skogen, trener på kommandoene han kan fra før og han har nettopp lært å gi labb. 

Er det mulig at han trenger mer i en så ung alder ? 

Skrevet

Kong, chuck it, jolly ball feks. Ikke alle lekene deres er like sterke bare så det er sagt, men de har noen. De som er laget i gummi/plast tåler som regel litt. Men et tips, generelt og spesielt til hunder som sliter litt med å roe seg, ikke la de ha leker å holde på med selv. La leker være noe som kommer frem når dere gjør ting også forsvinner de når dere er ferdig. En ting er jo at de ødelegger dem, men de greier gjerne ikke å slappe av så godt heller når de har sånt tilgjengelig, bedre å la de roe seg ned å legge seg til å sove/hvile.

  • Like 3
Skrevet

Har en sånn en her også, straks 10 mnd gammel. Jeg satser hardt på tyggeringer av presset hud, de er kompakte nok til at han får ut tyggebehovet sitt på dem. Vi har leker vi leker med sammen, men han får ikke ligge og leke med dem selv for da går de i stykker. Så da setter jeg meg ned og holder en sånn tyggering for ham noen minutter, så kan han ligge og tygge på den i evigheter. 

Skrevet
35 minutter siden, newbie75 skrev:

Hvor får du kjøpt de Pixie ? 

Alle dyrebutikker har dem, tykke ringer eller bein i forskjellige størrelser :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...