Gå til innhold
Hundesonen.no

Barne- og hundevennlig camping, østlandet


Recommended Posts

Skrevet

Tenkte at sonisene er vel bevandret i campingverden :D Det er meldt drittvær her vestpå (bombe), så vi rømmer østover litt tidligere enn planlagt og tenkte at vi kunne ta oss et par dager med campingvogna. 

Har noen et kjekt sted å anbefale? Det er nødt til å være bademuligheter (en strand, et basseng, o.l.) og en lekeplass til jentungen på 3 år som et minimum. Ingen ulempe om det er litt hundevennlig, rent og hyggelig ;)

Telemark, buskerud, Oslo eller kanskje enda litt lenger østover er aktuelt :) 

Skrevet

Sanda Camping i øvre Bø (nær Bø i Telemark) er i alle fall hundevenlig, har lekeplass og bading i elva. Hvorvidt de har basseng vet jeg ikke, jeg har vært der på utstilling bare :)

Skrevet

Sand Camping i Holmestrand. Vi har hytte rett ved, så er godt kjent der. Det er en veldig barne og hundevennelig plass. Flott badestrand som er langgrunn med sanbunn, lekeplasser, ryddelig og ordentlig med kiosk/landhandel osv. Desværre ikke ofte de har ledige plasser for gjennomreisende eller gjester, men det er verdt å sjekke ut.

http://www.sandcamping.no/

Guest Yellow
Skrevet

Er ikke alle det? Eller hva legger du i det? Ikke mange som har basseng dog, ingen camping jeg har vært på hvertfall.

Skrevet
2 timer siden, Snøfrost skrev:

Sanda Camping i øvre Bø (nær Bø i Telemark) er i alle fall hundevenlig, har lekeplass og bading i elva. Hvorvidt de har basseng vet jeg ikke, jeg har vært der på utstilling bare :)

Takk! Har kikka litt på Bø Camping og det er jo supert. Sanda Camping har jeg ikke hørt om, skal sjekkes ut :)

2 timer siden, Red Merle skrev:

Sand Camping i Holmestrand. Vi har hytte rett ved, så er godt kjent der. Det er en veldig barne og hundevennelig plass. Flott badestrand som er langgrunn med sanbunn, lekeplasser, ryddelig og ordentlig med kiosk/landhandel osv. Desværre ikke ofte de har ledige plasser for gjennomreisende eller gjester, men det er verdt å sjekke ut.

http://www.sandcamping.no/

Takk! Verdt å sjekke om de har plass i alle fall :)

1 time siden, Kokospaniel skrev:

Beverøya i Bø?

Åh, der har vi bodd masse som barn, det må vi ta en kikk på :)

1 time siden, Yellow skrev:

Er ikke alle det? Eller hva legger du i det? Ikke mange som har basseng dog, ingen camping jeg har vært på hvertfall.

Aner ikke om alle er barnevennlige, jeg har ikke campet noe særlig siden jeg var barn selv. Men som nevnt, bademuligheter og lekeplass så er det bra saker for oss :) Men jeg ser at noen har jo litt aktiviteter som ansiktsmaling, minigolf, etc og da er det jo selvsagt mer spennende for oss å reise til sånne steder. Jo mer barnevennlige jo bedre? :P 

Skrevet
9 minutter siden, Kokospaniel skrev:

Det er en camping nedover i Sauherad/Nome som markedsfører seg som barnas camping, men jeg husker ikke navnet.

Teksten camping. Nevnte ikke den da en av de som driver plassen ikke nødvendigvis er så hyggelig alltid. Jeg fikk i alle fall bakoversveis av vedkommende. MEN jeg møtte henne ikke i "camping sammenheng". Så kan være hun er veldig grei som camping vert :)

 

Det er MANGE campingplasser i Bø og Sauherad!

Nordsjø Ferieland er også en fin campingplass, vert der også på utstilling :P
Den ligger da ved Nordsjø og har mer typisk strand enn det Sanda har.  Ligger ved Akkerhaugen. (et steinkast fra Bø det også)

Bø Camping ligger rett ved Sommarland og Høyt og Lavt. Men tror ikke de har noen strand ved elv/innsjø. Mulig de har basseng da.

 

Skrevet

Hvis dere vil til "kysten" og synes stille og rolig er helt greit, så er Borre familiecamping en hyggelig, liten plass som har noen døgnplasser. Der er stranden rett ved og det er en liten lekeplass for barna. Serviceanlegget er veldig bra. God lukt og musikk på do :D Vi hadde fast plass der i fjor og likte stedet godt. Ungene trivdes kjempegodt fordi det var så mange å leke med.

Dette er ikke noe feriesenter a la Bø, men det ligger sentralt i forhold til Horten og Borreparken er rett ved siden av campingplassen. Buggegården, teater- og besøksgård, er også i nærheten.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...