Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På 4 stjerners middag har de jo ett innslag av underholdning på middagene. Jeg skal ha personalet på besøk hjemme hos meg og da tenker jeg at jeg må ha noe opplegg. Ikke bare sitte der å drikke kaffe. Det blir 8-10 pers i 40-60 års alderen (lærere, de er jo unge til sinns :P ). Noen som har noen ideer på morsomme ting vi kan gjøre? Har tidligere laget quiz om hver enkel, og det var moro. Kan kanskje gjøre det igjen. Er det noen spill som går an og er morsomme? Feks mime/tegne og gjette.

Skrevet

Nå har jeg jo skjønt at jeg er et lite utskudd da, og litt partypooper, men jeg liker nå helst å bare få sitte og skravle i slike sammenkomster, framfor å drive med litt halvkleine "nå skal vi ha det moro dere"-ting :aww:

  • Like 3
Skrevet

@Siri det er mange som syns det :)  Nå kjenner jeg kollegaene mine ganske godt, så vet at ingen har noe imot verken det ene eller det andre.  Vi trenger ikke gjøre noe ekstra, men hvis noen hadde forslag så vurderer jeg om det kan være noe :) 

  • Like 3
Skrevet

Kunnskaps-spill? Alias, geni, trivial o.l f.eks. 

Kortskalle/Gjett hva? - Et spill der du holder eller taper et papir mot pannen der det står et navn, gjenstand osv, og så skal du gjette hva/hvem "du" er ved hjelp av hint fra de du spiller på lag med. Nå for tiden bruker de visst mobiler og nettbrett til slikt. Finnes app. ;) 

Alt er lov er en mimelek du kan google. 

Volleyball på stranda om de er sporty. :D

Åh, nå fikk jeg lyst på en vennekveld! 

Guest Christine
Skrevet

Gaveleken?

Alle tar med seg en gave hver til en satt pris, og gaven skal være pakket inn. Gavene ligger i en haug i midten, også setter man på alarm på f.eks 15 minutter. Når man får 6'er kan man plukke seg en gave. Får man ikke 6 skal neste person kaste. Etterhvert blir alle gavene utdelt, så får man 6 da kan man ta en gave fra en annen person. Når tiden er ute får de som har gavene åpne og beholde disse. 

Skrevet
Gaveleken?

Alle tar med seg en gave hver til en satt pris, og gaven skal være pakket inn. Gavene ligger i en haug i midten, også setter man på alarm på f.eks 15 minutter. Når man får 6'er kan man plukke seg en gave. Får man ikke 6 skal neste person kaste. Etterhvert blir alle gavene utdelt, så får man 6 da kan man ta en gave fra en annen person. Når tiden er ute får de som har gavene åpne og beholde disse. 

Den leken der er knallgøy! Spesielt om man gjør litt ut av innpakningen for å gjøre gavene mer spennende å få. Vi har alltid litt teite gaver, slik som en liten plastikkfløyte pakket inn i den største eska vi kunne finne, eller en som ga bort en gammel telefonkatalog som lå i en pent innpakket eske. Også masse sånn teite ting som morsome briller eller bleier for voksne, og en del drøye ting siden dette var et halvveis utdrikningslag/fest. Vi hadde en regel om at hvis man fikk noe en kunne ha på seg måtte man gå med det resten av kvelden :)

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...