Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg ser ikke film eller tv på pc, så den oppleves neppe så mye raskere for min del. Jeg bruker den jobb til jobb og surfing :) Og siden jeg har innlevering av eksamen om en uke, så kan jeg ikke vente å å få den i posten..

Skrevet

Da har du den her på elkjøp (hvis den er på lager i din butikk da) http://www.elkjop.no/product/data/barbar-pc/LEMCF3LMX/lenovo-m30-70-13-3-barbar-pc-solv-sort :)

Du vil definitiv merke forskjell på HDD og SDD selv med enkle oppgaver. Men for alle del, den du linket til er ikke noe dårlig alternativ til den prisen. Den har mye bedre batteritid om det er viktig også :)

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Jeg signerer på gå for SSD heller enn HDD. Det går også på kvalitet. Thinkpad er jevnt over bra kvalitet.

Ellers er jeg veldig fornøyd med min HP Elitebook, men ser de er relativt dyre. HP er uansett også bra kvalitet.

Jeg bruker gjerne prisjakt.no til å finne modeller og priser for slike kjøp. Er batteritid viktig? Hvor mye lagringsplas?

Skrevet

Er det flere butikker enn Elkjøp du har i nærheten? Lettere å gi konkrete tips om jeg vet mer om utvalget :-)

Signerer på det med SSD heller enn HDD. En hel verden i forskjell, selv på budsjett-pc.

Edit: vil du ha butikk-ny, eller kan du tenke deg å kjøpe brukt på Finn? Man kan finne ålreite pcer der om man leter litt, folk bytter duppeditter ganske ofte...

Skrevet

Min erfaring er at det ikke spiller så stor rolle hvor dyr maskinen er, de varer ikke noe lenger av den grunn..

Har alle de store kjedene i nærheten (og sikkert noen andre også), men Expert sine sider er jo umulig å søke på. Hverken Lefdal, Elkjøp, eller Siba har maskiner med SSD til noe særlig under 9000,- tilgjengelig på butikk her. 

Skrevet

Hvis du søker på prisjakt.no så kan du merke av hvilke butikker du vil ha den tilgjengelig i
. ;)

Hvor stor/liten skjerm vil du ha? Ser på eksemplene dine at 14" er ok, men kan du tenke deg enda mindre? Du får 11" med SSD til under 3k ihvertfall.

Her er et søk på SIBA, Elkjøp, Expert og Lefdal. SSD, under 14", under 5k kr:

http://www.prisjakt.no/category.php?m=s271011933&o=produkt_pris_inkmoms#prodlista

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, simira skrev:

Hvis du søker på prisjakt.no så kan du merke av hvilke butikker du vil ha den tilgjengelig i
. ;)

Problemet er jo at da må jeg vite hvilken maskin jeg søker etter :lol: 

Skrevet
Akkurat nå, Line skrev:

Problemet er jo at da må jeg vite hvilken maskin jeg søker etter :lol: 

Neida, du kan velge kriterier. Se innlegget over. ;)

  • Like 1
Skrevet
Skrevet

Det er flere nettbutikker som leverer innen 24 timer om du kan vente til mandag (altså bestille nå og få levert på mandag). Men jeg skjønner at du vil ha maskin i dag om det er eksamen som gjør at du må ha ny :)

Pris på maskinen har nok ikke så mye å si på hvor lenge den holder, men kvaliteten på komponentene har definitivt noe å si! SSD vil holde lenger og hastigheten på maskinen vil ikke bli merkbart dårligere innen 1-2 år sånn som med HDD.

Men det er også mulig å kjøpe med HDD of bytte ut hardisken for en tusenlapp når du merker at det går tregt. Forutsatt at du kjøper maskin hvor det ikke er loddet fast. Men det tror jeg jeg ikke det er mange maskiner som har.

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

Hva med å stikke i butikken å høre med de?  Med dine kriterier skal du ikke se bort ifra at de finner noe restvarer til deg. Elkjøp har ofte sånne maskiner liggende. 

 

Skrevet
1 time siden, Polfarer skrev:

Men det er også mulig å kjøpe med HDD of bytte ut hardisken for en tusenlapp når du merker at det går tregt. Forutsatt at du kjøper maskin hvor det ikke er loddet fast. Men det tror jeg jeg ikke det er mange maskiner som har.

Det var en grei løsning, for da kan jeg hente maskin i dag og likevel få SSD senere. 

Men jeg skal høre med gutta på Elkjøp. De må uansett hjelpe meg med å få innholdet fra den gamle over på ny, siden jeg ikke får kjørt back up.

  • Like 2
Skrevet

Snasen og bra sak det der. Bare pass på at du tar vare på det antistatiske skillearket som ligger mellom tastatur og skjerm når den er klappet sammen. Om du skal bruke den med ekstern skjerm og tastatur og mus så må du ha dette mellom så touch skjermen ikke trykker av seg selv ;)

Dvs om du skal bruke den lukket.

Skrevet
1 time siden, Bjornal skrev:

 

 

Snasen og bra sak det der. Bare pass på at du tar vare på det antistatiske skillearket som ligger mellom tastatur og skjerm når den er klappet sammen. Om du skal bruke den med ekstern skjerm og tastatur og mus så må du ha dette mellom så touch skjermen ikke trykker av seg selv ;)

Dvs om du skal bruke den lukket.

Jeg bruker den bare som den er, uten tilkobling til andre enheter :) 

Nå driver de og overfører data fra gammel til ny, får den på tirsdag.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...