Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tispen min er ikke flink til å vaske opp etter seg, så hun bruker truse under løpetiden når jeg er til stede. Men hva gjør dere når dere er borte? Altså når dere er på jobb og/eller om natten?

Jeg vil ikke ha på henne truse når jeg ikke er til stede, for jeg er redd hun spiser opp bindet.. :ermm:

Tenkte å legge plast eller noe slikt over gulvet, men så blir jeg redd for at hun kanskje skal begynne å spise opp det også :teehe:

Så dere med late tisper, hva gjør dere? :ahappy:

Skrevet

Bruker ikke noe når de er alene heller, gulvet er det jo bare å vaske om det trengs, sofaen er av skinn så den er og enkel å vaske, men kan ta vekk pledd og puter da. Akkurat nå har vi ikke noe gulvtepper på stua så da er ikke det noe problem heller, men de kan jo evt taes vekk eller kanskje vaskes med noe møbelrens eller noe om det kommer flekker på? Evt sperre av et mindre område uten tekstiler som hunden får være på, eller kjøp et pledd/sengeteppe eller noe som kan være "hundeteppe" og legg over senga eller andre ting som man ikke vil ha blod på. Jeg har et sengeteppe som jeg har brukt til å beskytte senga mi eller hundesengen. Det skal jo ikke brukes til noe annet så det gjør ikke så mye om det kommer flekker på det som ikke går av i vask. Enkelt å vaske så det er rent selv om det ikke nødvendigvis blir helt flekkfritt. 

Skrevet

I senga/om natten bruker jeg et pledd (10,- ikeapledd), og slenger det i vask. :) På stua er det biabed med myke ting oppi, når hun blør som værst fjerner jeg det oppi så hun ligger rett på senga. Den er jo lett og tørke av. 

Skrevet

Hun bruker truse på natten når hun har tilgang til sengen (hun sover gjerne under dynen.) På dagtid legger vi et pledd over sengen dersom døren til soverommet står åpen. Sofaen dekkes til også vaskes gulv ved behov. Hun er ganske flink til å vaske seg selv :)

Skrevet

Har du sett noen som helst tendenser til at hunden ønsker å spise opp bindet? Har aldri opplevd det, men har opplevd at hunden har tatt av seg trusen mens jeg var borte. Det betydde litt ekstra gulvvask, ikke verre enn som så.

Skrevet

Vi har også ei som ikke ser vitsen med å vaske opp etter seg. Hu har løpetid nå, og sofaen er helt dekt av Ikea-tepper. Hu har på truse når teppene blir vasket og dersom hu ska sove i senga vår. Hu liker ikke trusa og det blir jo sikkert litt klamt, så da vasker vi heller gulv ofte :) 

Skrevet

Min eldste spiser opp bind og ødelegger trusen om hun har den på når jeg ikke er hjemme. Hun har begrenset tilgang og er kun på gangen når hun er alene. Så da vasker jeg over gulvet der ved behov. Om hun blør litt i hundesengen så bryr jeg meg ikke noe særlig om det.

Yngste har ikke hatt løpetid enda, så hva jeg gjør med henne vet jeg ikke. Hun er jo mer vant til å ha på klær, men det spørs vel om en truse får være i fred når vi ikke er hjemme. Da dekker jeg evt. til sofa og det jeg ikke vil ha blod på.

Skrevet

Takk for tips og erfaringer! :flowers:

Jeg har stengt henne inne på "hunderommet" uten truse når jeg ikke har vært til stede. Det har gått bra, og var mye lurere enn å dekke hele leiligheten med plast..

Vasker raskt over gulvet og sengen hennes når jeg kommer hjem. :thumbs:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...