Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://www.smudzoo.no/products/thundershirt-classic-12-18kg--str-m-losningen-for-engstelige-hunder

For all del, det ER  jo mulig det har noe for seg og ikke er fullt så teit som det høres ut som... MEN... jeg må innrømme at jeg fniste en del og ropte på samboeren da jeg fant det :teehe:

Jeg er nysgjerrig på å høre deres første tanke som spretter inn i hodet når dere ser dette angstdekkenet? Er det bare tull eller bør jeg ta meg sammen og revurdere?:sweat:

 

Beskrivelse:

Thundershirt classic beroligende dekken, løsningen for engstelige hunder

Er hunden din engstelig når det tordner, smeller fra nyttårsraketter, i bilen eller annet reise, ved dyrelegebesøk, ved mye støy, når hunden er aleine. er du plaget med at hunden din bjeffer, er bilsyk, er urolig under trening. eller har annen form for angst eller nervøsitet Da kan Thundershirt, angst dekken / beroligende dekken være løsning for deg og din hund.

Thundershirt legger et mildt og konstant press på hundens torso, dette trykket har en utrolig beroligende effekt på de fleste hunder som er nervøse eller redd. 

For mange typer angst krever ikke Thundershirt noen bestemt opplæring for å være effektiv. Mange hunder vil vise reduserte eller ingen angstsymptomer etter første gangs bruk. Andre hunder krever tre eller fire ganger før de begynner å vise bedring.

Guest lijenta
Skrevet

Vet om en puddel som ble kurert mot bil syke med dette vidunderet. Vet også om en annen puddel som ble mindre stresset med dette dekkenet. 

Om det funker for alle nei det tror jeg ikke

Skrevet

Kjenner ingen som har prøvd det på hund, så det kan jeg ikke uttale meg om. Men det er vel forsket en del på at fast press rundt torso er angstdempende hos mennesker og andre dyr.

  • Like 2
Skrevet

Tja, jeg tror vell kanskje ikke at det nødvendigvis er noe mirakel kur, men det blir kanskje litt samme som vektdyner osv til mennesker med angst? De fleste av oss føler oss vell litt tryggere om vi er pakket inn i noe. 

  • Like 1
Skrevet

Som nevnt over så er jo ikke dette et nytt konsept :) Funker på både folk og fe. Mange har kanskje hørt om Temple Grandin og klemmemaskinen hun lagde etter å ha sett kyr bli skvisa litt? (Fagord :P ) Verdt å lese om, interessant!

Jeg har en liknende skjorte som heter anxiety wrap til min hund. Den inkluderer stropper som går rundt bakbeina. Jeg bruker den når vi reiser med fly, så det er vanskelig å si om den virker siden jeg ikke er sammen med hunden. Men jeg velger å tro at den har noe effekt siden det teoretisk sett skal funke :) 
Jeg har også brukt den i båt når det bølger for det liker ikke hunden noe særlig. Jeg synes hun er hakket mindre stressa, men det er ingen mirakelkur for seg selv i vårt tilfelle så jeg ser på den som et hjelpemiddel.
Jeg har jo også merket meg at i situasjoner som skremmer bikkja så slutter hun å skjelve når jeg skviser henne litt. En veterinær jeg var hos klemte henne inntil seg en gang, veldig rolig. Hun gikk fra skjelvende og anspent hund med whale eyes, til å lene seg mot han med langt mykere blikk og mer avslappet kropp.

Enig i at det høres snålt ut, men det har noe for seg faktisk :) 

 

Skrevet
1 minutt siden, pokoli skrev:

Som nevnt over så er jo ikke dette et nytt konsept :) Funker på både folk og fe. Mange har kanskje hørt om Temple Grandin og klemmemaskinen hun lagde etter å ha sett kyr bli skvisa litt? (Fagord :P ) Verdt å lese om, interessant!

 

Ja, det var henne jeg tenkte på, og hadde lyst til å linke til. Men så kom jeg ikke på hva hun het :)

Skrevet

Har en liggende som vi bruket på basenjien i en periode han var veldig urolig og stressa pga sykdom. Han klarte endelig å slappe skikkelig av da han fikk den på og kunne sove som en stein. Vi trengte den bare en peridoe siden årsaken ble behandlet, men tar den glatt frem igjen om det trengs. 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...