Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Første EFITEN min på lenge :D Klokkeslettene er ikke helt korrekte. 

07:00 - Frokost. Jeg ønsker alle på snapchat en god morgen :)
E18qh58.jpg 

08:00 - Bildet sier seg selv :P
ondnwte.jpg 

09:00 - Jeg tar en liten pause og sjekker sonen :ahappy:
xFEFEpb.jpg 

10:00 - Er jeg ute og tar litt frisk luft. I samme slengen ringer jeg sjefen min for å få høre hvorfor jeg ikke fikk permisjon fra jobb mens jeg skal på utveksling. Ingen bra samtale..
aBo9d56.jpg 

11:00 - Glemte jeg efit, for fokusert i skolearbeidet. 

12:00 - Dobbelt opp med bilder her siden jeg glemte klokken 11. Selfie!
mHsuwBm.jpg 

Også plager jeg kompisen min som også sitter på lesesalen :lol:
3CAns1m.jpg 

 

13:00 - På vei hjem fra skolen.

 
Jeg hadde egentlig en video jeg selv lagde, men den var visst feil filformat :( Dere får nyte denne istedenfor.

14:00 - Kommet hjem til disse to :wub: 
I6zLVKJ.jpg 

15:00 - Tacotirsdag :D

hoy3eSz.jpg 

Med kiwi til dessert
DEx4Dtp.jpg 

16:00 - Hviler vi litt på sofaen og surfer
t8CfPpc.jpg 
 

Og jeg sender teite snaps til folk :lol:
o8gUFJH.jpg 

 

17:00 - Ut på tur aldri sur. Endelig fått mot til å gå ut i stormen.
wkAQ8YY.jpg 

 

18:00 - Jeg er på dansetrening. Her prøver jeg å smygfotografere meg selv mens jeg tøyer, så jeg hadde et ganske teit utrykk. Dermed solbrillene :lol: 
U0Z504m.jpg 

19:00 - Fremdeles på dansing. Turte ikke å ta flere smugbilder, så her er en video av dansen vår som jeg filmet da jeg kom hjem.

20:00 - Litt mat i maven og en kopp te, tenk.
O7DRvRi.jpg 

21:00 - Slapper an på sofaen igjen.
bzaRg4e.jpg 

22:00 - Lufter hundene i hagen siste gang for kvelden.
RWEq9U0.jpg 

 

 

 

 

  • Like 11
Skrevet

Jeg ler sånn av snappene dine!!! :lol: hahahaha!!! Også liker jeg at jeg er på topp på chatte-listen din på facebook :P *masmasmasheleåret*

Kjempetøff dans btw! 

  • Like 1
Skrevet

Nå har jeg vært på trikketur Bergen rundt og fått bekreftet at damer med barnevogn lever farlig :lol: 

  • Like 2
Skrevet

Så flink du er til å komme deg på lesesalen og faktisk bli der..til forskjell fra visse andre :D

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Skulle ønske jeg var like flink til å dra på skolen for å jobbe :P Og kjipt samtalen med arb.giver ikke gikk bra. Håper det ordner seg :) 

Skrevet
16 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Jeg liker øra til Blondie mens du danser, de rykker liksom til idet du drar på litt! :lol: 

Haha, nå måtte jeg se videoen igjen og se på henne :lol: . Flink tilskuer da :aww: 

16 timer siden, HeleneFS skrev:

Jeg ler sånn av snappene dine!!! :lol: hahahaha!!! Også liker jeg at jeg er på topp på chatte-listen din på facebook :P *masmasmasheleåret*

Kjempetøff dans btw! 

Takk :D

9 timer siden, Stine skrev:

Kul dans! Og må få meg slik snappchat, ser jo unektelig morsomt ut :D

Ja, snapchat er moro :D Enda morsommere hvis du har en nyere telefon med de tingene som kommer på snap da :D Min telefon er fra steinalderen :lol: 

6 timer siden, ida skrev:

Nå har jeg vært på trikketur Bergen rundt og fått bekreftet at damer med barnevogn lever farlig :lol: 

Haha, nå måtte jeg sjekke. Jeg gadd ikke å se videoen selv nemlig :lol: Du har sett lenge altså!

4 timer siden, LØJ skrev:

Så flink du er til å komme deg på lesesalen og faktisk bli der..til forskjell fra visse andre :D

Jo, takk! Nå har jeg vært syk i 2-3 uker, så dette var første skoledagen på lenge! Følte meg som et lite barn som gledet meg til å dra på skolen. Deilig å være frisk og endelig har konsentrasjon igjen :D

4 timer siden, Teserere skrev:

Kul dans! Jeg lo også av Blondie under dansen da :teehe:

Haha, takk! :)

3 timer siden, Katharina skrev:

Herlige bilder. :) papillon og Kelpie er så fine hunder :wub::wub:

Takk :) Det er de virkelig :wub: Hvem hadde trodd at det skulle bli en så bra match? 

46 minutter siden, Raksha skrev:

:lol: For noen snapper :lol:  Men nydelige jenter da, og ser ut som en bra dag :D

 

Haha :D Jentene takker :ahappy: 

32 minutter siden, Mud skrev:

Blondie har så kule ører! :lol:

 

Haha, papilloner har generelt det! Så en artikkel etter Westminister som @HeleneFS linket til meg, hvor en papillon hadde fått en uformell pris for teiteste ører :lol: 

10 minutter siden, Christine skrev:

Skulle ønske jeg var like flink til å dra på skolen for å jobbe :P Og kjipt samtalen med arb.giver ikke gikk bra. Håper det ordner seg :) 

Jeg må nesten dra på skolen og jobbe :P Jeg jobber dårligere hjemme. På skolen går jeg inn i et modus. Der gjøres det skolearbeid. Hjemme frister det å gjøre alt annet! Tja, tror ikke det ordner seg på noen annen måte enn at jeg sier opp jobben. Men men. Fikk tilbud om å søke igjen når jeg kommer hjem fra utveksling da. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...