Gå til innhold
Hundesonen.no

Efit 1.Mars


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Bestemte meg for å hive meg med til tross for at dagen har vært lite spennende :P

00.00 - Settervimsen idet vi tar kveld

image.thumb.jpg.c836a15116a175c959402fee

01.00 - Får ikke sove, null bilde.

02.00 - Fremdeles våken.

image.thumb.jpg.c12b71e8c1324d98fc786be7

07.00 - Står opp, ordner meg og lufter hunder. Rakk ikke bilde.

08.00 - Drikker frokost mens fire øyne stirrer på meg..

image.thumb.jpg.ffe76e2c54073294f776f13b

08.50 - klar for eksamen

image.thumb.jpg.d9c689e28609e0690ce5101a

10.00 - eksamen så null bilde. Har akkurat begynt å skrive side 4 idet klokka slår 10

10.45 - forlater eksamenslokalet

image.thumb.jpg.f2b66b0ec2ba333bed37b3dd

12.00 - Terven lurer på om vi ikke skal finne på noe annet enn å herje i hagen?

image.thumb.jpg.50df14d38eb719c1d07bcafd

13.00 - Trøtt pga lite søvn så tar med meg hundene opp i senga. Terven vil gjerne leke

image.thumb.jpg.c1cdca7e42e4060e397b67a0

16.30 - Våknet etter ca tre timer i koma :P

image.thumb.jpg.8cbfbda63a12473ac90844ce

17.00 - Spiser en bolle før trening. Hundene mine er flinke til å tigge :icon_redface: 

image.thumb.jpg.eeb27b8a1876ce6f963a62f3

18.00 - får hundene varme i kroppen før trening. Surt vær så ikke bilde her heller :lol: 

19.00 - venter på tur, trener litt oppsitt imens

image.thumb.jpg.8edcf1a790373faf7644059f

19.15 - straks tervtøtta sin tur

image.thumb.jpg.4535f3eb8e661cecaeea4c06

20.00 - går ned hundene

image.thumb.jpg.9bdccaffa548fd605383a581

21.00 - nettopp dusjet med selskap av terven på badet. Hun fikk ikke dusje med meg i dag heller, så litt fornærmet.. 

image.thumb.jpg.088952ac45221a46982148ce

22.00 - tatt kveld, men blir vel en luftetur til før vi sovner

image.thumb.jpg.1ad0d2fd1d1eec6d5373b4ad

Guest Christine
Skrevet
6 timer siden, Stine skrev:

Settervimsen <3 Hvordan gikk eksamen?

Verdens beste settergutt det der :ahappy: Følte den gikk bra. Gikk ihvertfall ut av salen med et smil, hehe. Takk som spør :) 

3 timer siden, MegaMarie skrev:

Kjenner jeg savner agilitytrening! Koselig efit :ahappy:

 

Det skjønner jeg godt! På vinteren går det en uke mellom hver gang for meg, og jeg savner det de alle andre dagene :P 

55 minutter siden, LØJ skrev:

Håper examen gikk bra:)

Tusen takk, det syns jeg den gjorde :) 

28 minutter siden, Teserere skrev:

Hva hadde du eksamen i? Den terven er altså bare den vakreste jeg vet om :wub:

Jeg er inne i mitt siste halvår av barnehagelærerutdanningen, så hadde avsluttende eksamen innenfor ledelse :) Åå, tusen takk - så koselig at du syns det :ahappy: 

Skrevet
1 time siden, Christine skrev:

Det skjønner jeg godt! På vinteren går det en uke mellom hver gang for meg, og jeg savner det de alle andre dagene :P 

Her går det 2 uker mellom hver gang :(

Guest Christine
Skrevet
1 time siden, MegaMarie skrev:

Her går det 2 uker mellom hver gang :(

Oh, da skjønner jeg ihvertfall at du savner det :P Skulle ønske vi hadde en treningshall her oppe så man kunne trent når det passet seg. Vinner jeg i Lotto skal jeg kjøpe :P 

27 minutter siden, Mud skrev:

Du har så nydelige hunder altså :wub:

Takk :D 

8 minutter siden, Paranomia skrev:

Så utrolig fine hunder :wub: Godt å se flere hunder som ikke tigger :lol:  

Takk! Tigging er et ukjent fenomen her i huset :lol: 

Skrevet
10 minutter siden, Christine skrev:

Oh, da skjønner jeg ihvertfall at du savner det :P Skulle ønske vi hadde en treningshall her oppe så man kunne trent når det passet seg. Vinner jeg i Lotto skal jeg kjøpe :P 

Det har vi jo forsåvidt i Bergen, men koster 400 kr måneden å være medlem der. Jeg har ikke helt råd til det med dagens budsjett. Men kanskje en dag! De har heller ikke alt av agilityutstyr, men noen hopp hindre, tunnel og slalom har de jo :) Skulle og ønske jeg hadde innendørs treningssted hver dag :D Tenk slik som Silvia Trkman har, kunstgress med tak over :D Det hadde vært noe!

Guest Christine
Skrevet
Akkurat nå, MegaMarie skrev:

Det har vi jo forsåvidt i Bergen, men koster 400 kr måneden å være medlem der. Jeg har ikke helt råd til det med dagens budsjett. Men kanskje en dag! De har heller ikke alt av agilityutstyr, men noen hopp hindre, tunnel og slalom har de jo :) Skulle og ønske jeg hadde innendørs treningssted hver dag :D Tenk slik som Silvia Trkman har, kunstgress med tak over :D Det hadde vært noe!

Aha, ser den! Betaler ca det samme i mnd (bare at vi betaler før sesongen) for trening en gang i uka med instruktør. Ja, hadde vært helt fantastisk med kunstgresshall med tak og masse utstyr! Ser flere fra både Norge og andre land legger ut treningsbilder fra de flotte hallene, og jeg blir så sjalu :aww: Ridehall er ikke helt det samme, men bedre enn ingenting! 

Guest Christine
Skrevet
Akkurat nå, mushi skrev:

Hva skjer med setteren på dette bildet! Ser ut som noe fra en skrekkfilm! :shocked::frantics:

Det blåste fæl storm :P Hvis du zoomer inn på trynet til terven så kunne hun også fint vært fra en skrekkfilm med killer-blikket :lol: 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi mistet begge hundene pga alder i 2023. Odin ble 17 og Kovu 13, så anstendig alder på begge.  Jeg har vært 100% ufør omtrent like lenge og går for tiden 500 meter et par ganger i uken, det er det. Og litt hagearbeid. Tollef lufter når vi passer hunder, eller jeg bruker handicapscooter. Men selv da holder det med et par uker hundepass om gangen.
    • Bortsett fra en del lyd i gitte situasjoner så må jeg si jeg er meget fornøyd med valget og positivt overasket så langt. Og lyden håper jeg roer seg litt igjen når hormonene gjør det 😅  Er du helt hundeløs nå? Dårlig form? 
    • Herlig! Får jo ikke mindre lyst på rasen av dette! (det sagt, det blir lenge til det blir noe hund her, for tiden vurderer jeg om jeg orker å ha undulat...)
    • Siden sist har Zelda blitt 6 måneder. Vi koser oss med både tur og trening. Og sønnen har gjennomført ett helt helgekurs hvor han håndterte hunden så nå skal vi prøve ut litt forskjellig grener og se hvor (forhåpentligvis) interessen finnes.  Zelda har vokst mye rent treningsmessig og jeg er er positivt overrasket over hvor mye som bor i denne hunden og hvor lett trent hun er. Hun lærer helt vilt fort og blir ikke lett sliten/lei. Tur på hytta  Må øve på å kjøre buss Valpekurs 🐶 Feirer 6 måneder med en fin tur 🥳 Innebygd båndholder 😄  
    • For meg er det ingenting galt i å lage en ny rase i og for seg, så lenge det gjøres fornuftig, men hvorfor noen vil velge en langhåret, krøllete hund som potensielt har underull er for meg uforståelig. I tillegg har man jo utfordringer som at det sjelden er individer fra "øverste hylle" som.brukes i avl, selv om de har individer som kanskje er fri selv mtp helse osv, så betyr det ikke at linjene de kommer fra og den totale genetiske pakken de nedarver videre til sine avkom er gode. Det er veldig få med puddel eller retriever som vil selge til doodle oppdrettere eller låne ut hannhund til avl. Så bare der blir det jo vanskelig å opprette en sunn og frisk genpool med nøye utvalgte individer kontra individer som er andre sortering eller fra oppdrettere som tar lett på avl. Men hovedproblemet tror jeg nok er som simira nevnte at det er så mange løgner og lovnader som rett og slett lurer folk. Særlig mtp at dette var et legitimt prosjekt som ble skrinlagt fordi de faktisk ikke greide å nå målene sine.  Men om dere vil ha røytefri hund, hvorfor ser dere da på blanding som definitivt kan røyte? Er det golden/labrador feks i opprinnelsen så kan det i aller høyeste grad komme hunder med underull.  Ulla røyter av. Og ull som røyter av kombinert med krællepels som ikke røyter av er en perfekt oppskrift på floker og problemer.    Personlig ser jeg ikke hva man skal få fra en doodle som man ikke kan få i en renraset hunderase annet enn potensielle problemer. Og det sier jeg til tross for at jeg også er helt enig i at mange som avler rasehunder innenfor nkk og raseklubbens retningslinjer absolutt ikke nødvendigvis gjør en særlig god jobb.. forskjellen er at det er enklere å finne statistikk og informasjon, ikke bare på individ, men på hele linjer i bredde også. Samt at egenskaper, både mentalt og fysisk (som feks pels og væremåte) er langt mer forutsigbart. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...