Gå til innhold
Hundesonen.no

Efit 1.Mars


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Bestemte meg for å hive meg med til tross for at dagen har vært lite spennende :P

00.00 - Settervimsen idet vi tar kveld

image.thumb.jpg.c836a15116a175c959402fee

01.00 - Får ikke sove, null bilde.

02.00 - Fremdeles våken.

image.thumb.jpg.c12b71e8c1324d98fc786be7

07.00 - Står opp, ordner meg og lufter hunder. Rakk ikke bilde.

08.00 - Drikker frokost mens fire øyne stirrer på meg..

image.thumb.jpg.ffe76e2c54073294f776f13b

08.50 - klar for eksamen

image.thumb.jpg.d9c689e28609e0690ce5101a

10.00 - eksamen så null bilde. Har akkurat begynt å skrive side 4 idet klokka slår 10

10.45 - forlater eksamenslokalet

image.thumb.jpg.f2b66b0ec2ba333bed37b3dd

12.00 - Terven lurer på om vi ikke skal finne på noe annet enn å herje i hagen?

image.thumb.jpg.50df14d38eb719c1d07bcafd

13.00 - Trøtt pga lite søvn så tar med meg hundene opp i senga. Terven vil gjerne leke

image.thumb.jpg.c1cdca7e42e4060e397b67a0

16.30 - Våknet etter ca tre timer i koma :P

image.thumb.jpg.8cbfbda63a12473ac90844ce

17.00 - Spiser en bolle før trening. Hundene mine er flinke til å tigge :icon_redface: 

image.thumb.jpg.eeb27b8a1876ce6f963a62f3

18.00 - får hundene varme i kroppen før trening. Surt vær så ikke bilde her heller :lol: 

19.00 - venter på tur, trener litt oppsitt imens

image.thumb.jpg.8edcf1a790373faf7644059f

19.15 - straks tervtøtta sin tur

image.thumb.jpg.4535f3eb8e661cecaeea4c06

20.00 - går ned hundene

image.thumb.jpg.9bdccaffa548fd605383a581

21.00 - nettopp dusjet med selskap av terven på badet. Hun fikk ikke dusje med meg i dag heller, så litt fornærmet.. 

image.thumb.jpg.088952ac45221a46982148ce

22.00 - tatt kveld, men blir vel en luftetur til før vi sovner

image.thumb.jpg.1ad0d2fd1d1eec6d5373b4ad

Guest Christine
Skrevet
6 timer siden, Stine skrev:

Settervimsen <3 Hvordan gikk eksamen?

Verdens beste settergutt det der :ahappy: Følte den gikk bra. Gikk ihvertfall ut av salen med et smil, hehe. Takk som spør :) 

3 timer siden, MegaMarie skrev:

Kjenner jeg savner agilitytrening! Koselig efit :ahappy:

 

Det skjønner jeg godt! På vinteren går det en uke mellom hver gang for meg, og jeg savner det de alle andre dagene :P 

55 minutter siden, LØJ skrev:

Håper examen gikk bra:)

Tusen takk, det syns jeg den gjorde :) 

28 minutter siden, Teserere skrev:

Hva hadde du eksamen i? Den terven er altså bare den vakreste jeg vet om :wub:

Jeg er inne i mitt siste halvår av barnehagelærerutdanningen, så hadde avsluttende eksamen innenfor ledelse :) Åå, tusen takk - så koselig at du syns det :ahappy: 

Skrevet
1 time siden, Christine skrev:

Det skjønner jeg godt! På vinteren går det en uke mellom hver gang for meg, og jeg savner det de alle andre dagene :P 

Her går det 2 uker mellom hver gang :(

Guest Christine
Skrevet
1 time siden, MegaMarie skrev:

Her går det 2 uker mellom hver gang :(

Oh, da skjønner jeg ihvertfall at du savner det :P Skulle ønske vi hadde en treningshall her oppe så man kunne trent når det passet seg. Vinner jeg i Lotto skal jeg kjøpe :P 

27 minutter siden, Mud skrev:

Du har så nydelige hunder altså :wub:

Takk :D 

8 minutter siden, Paranomia skrev:

Så utrolig fine hunder :wub: Godt å se flere hunder som ikke tigger :lol:  

Takk! Tigging er et ukjent fenomen her i huset :lol: 

Skrevet
10 minutter siden, Christine skrev:

Oh, da skjønner jeg ihvertfall at du savner det :P Skulle ønske vi hadde en treningshall her oppe så man kunne trent når det passet seg. Vinner jeg i Lotto skal jeg kjøpe :P 

Det har vi jo forsåvidt i Bergen, men koster 400 kr måneden å være medlem der. Jeg har ikke helt råd til det med dagens budsjett. Men kanskje en dag! De har heller ikke alt av agilityutstyr, men noen hopp hindre, tunnel og slalom har de jo :) Skulle og ønske jeg hadde innendørs treningssted hver dag :D Tenk slik som Silvia Trkman har, kunstgress med tak over :D Det hadde vært noe!

Guest Christine
Skrevet
Akkurat nå, MegaMarie skrev:

Det har vi jo forsåvidt i Bergen, men koster 400 kr måneden å være medlem der. Jeg har ikke helt råd til det med dagens budsjett. Men kanskje en dag! De har heller ikke alt av agilityutstyr, men noen hopp hindre, tunnel og slalom har de jo :) Skulle og ønske jeg hadde innendørs treningssted hver dag :D Tenk slik som Silvia Trkman har, kunstgress med tak over :D Det hadde vært noe!

Aha, ser den! Betaler ca det samme i mnd (bare at vi betaler før sesongen) for trening en gang i uka med instruktør. Ja, hadde vært helt fantastisk med kunstgresshall med tak og masse utstyr! Ser flere fra både Norge og andre land legger ut treningsbilder fra de flotte hallene, og jeg blir så sjalu :aww: Ridehall er ikke helt det samme, men bedre enn ingenting! 

Guest Christine
Skrevet
Akkurat nå, mushi skrev:

Hva skjer med setteren på dette bildet! Ser ut som noe fra en skrekkfilm! :shocked::frantics:

Det blåste fæl storm :P Hvis du zoomer inn på trynet til terven så kunne hun også fint vært fra en skrekkfilm med killer-blikket :lol: 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...