Gå til innhold
Hundesonen.no

Krok til å holde bildøren på gløtt


Alvira
 Share

Recommended Posts

Kjære sonenfolk!

Jeg er på jakt etter en krok som gjør det mulig å ha bakdøren på bilen (varebil, sidehengslede bakdører) på gløtt og samtidig låse bilen. Den festes i låsemekanismen i døren. Ikke søren om jeg finner en butikk som har eller vet hva jeg snakker om! Jeg vet at det finnes :P

er det noen som vet hva jeg snakker om, som kan fortelle meg hva det heter og/eller hvor jeg får kjøpt? :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den fra Høøks funker skrekkelig dårlig på en del biler. Kroken er så stor at man kan hekte den av selv om bilen er låst. Det beste er de som må skrues opp og har en plate foran kroken. Søk etter luftekrok, petvent, ventlock tailgate

Sånn som denne:

74fe937d0b9c5d4a4786d1720f22c50e-image.j

Eller disse

603.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg anbefaler en med skrufunksjon, ellers er det fort mulig at døra kan åpnes. Jeg har to stk, en med skrufunksjon, som er ganske kort, og en litt lengre, som bare har to kroker. Den lengste brukes kun der det ikke er fare for at noen skal kunne bryte seg inn. Vurderer å bestille en lengre fra cleanrun. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den fra Høøks funker skrekkelig dårlig på en del biler. Kroken er så stor at man kan hekte den av selv om bilen er låst. Det beste er de som må skrues opp og har en plate foran kroken. Søk etter luftekrok, petvent, ventlock tailgate

Sånn som denne:

74fe937d0b9c5d4a4786d1720f22c50e-image.jpeg

Eller disse

603.jpg

Jeg har en slik, ligner iallefall veldig. Kroken var for stor for mine låser, så da tok jeg en sånn verktøysdings og klemte den litt sammen. Passer perfekt nå.

:)

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...