Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg bruker Rok Straps til begge mine. Vanlig bånd med strikk og ekstra håndtak nederst. Usikker på hvor langt det er, lurer på om det er 160cm. Synes i utgangspunktet de er litt korte, men har blitt vandt med det.

q9ekxBi.png

Skrevet
20 timer siden, Aslan skrev:

Mitt favorittbånd var et brunt lærkobbel på 180 cm av ukjent merke, superbehagelig. Men en hundepasser mistet det i skogen i november, hun lette i timesvis, men et brunt lærkobbel i høstfarget skog er ikke det letteste å finne igjen :( Har lett siden da etter nytt lærbånd, men ikke klart å finne det perfekte, så i mellomtiden ble det kanalkobbel fra trines hundeutstyr på 180 cm, fungerer greit det, men savner det myke og gode lærbåndet jeg hadde!

Sjekk ut ks zoo! :)

  • Like 1
Skrevet

Bruker et neongrønt med refleks innsydd fra rogz, tror det er 2m langt, har akkurat slitt ut et fra rogz som var rosa med pyntebånd, 1.8m langt. Deilig med et lengre bånd.

Hadde det gamle i litt over 2 år.

Skrevet

Bruker aller mest et helt enkelt lærbånd på 180 som jeg kjøpte på Grizzly Zoo i Sverige for evigheter siden. Veldig mykt og godt. Er aller mest glad i lærbånd. Bruker også baggen sitt strikkbånd på 2 m, ikke spesielt fornøyd med det, men finner ikke gode strikkbånd som er rundt 2 m lange.

Har samme bånd som WelshenNemi og er ikke så fornøyd, mitt blir sleipt når det blir vått, så det er veldig lett at det glir i hånda når hunden drar :( 

Skrevet
1 time siden, Turb skrev:

Har samme bånd som WelshenNemi og er ikke så fornøyd, mitt blir sleipt når det blir vått, så det er veldig lett at det glir i hånda når hunden drar :( 

Jeg har hatt lite problem med det hitil, men min drar normalt ikke kjempemye, og jeg er vant til kanalkobbel som blir kjempeglatt igjen :P 

Skrevet
Akkurat nå, WelshenNemi skrev:

Jeg har hatt lite problem med det hitil, men min drar normalt ikke kjempemye, og jeg er vant til kanalkobbel som blir kjempeglatt igjen :P 

Pigg er veldig sterk, så for meg ble problemet at det ble sånn halvsleipt at det gled nok til at det skar i hånda. Men bruker det når det ikke regner, for det er godt å lett i hånda. Kanalbånd har jeg aldri hatt sansen for, det brenner veldig. 

  • Like 1
Skrevet

På min Cairn sverget jeg også til lærbånd etterhvert. 2,5 meter var å foretrekke. Jeg hadde et knall rosa paracord kobbel også som jeg brukte en del, men det var nok mer pga det estetiske og at jeg hadde refleks på det. Har fortsatt lærkobbelet i skapet og gleder meg til å ta det i bruk igjen :wub:.  Forresten hadde jeg også et sånt med masse ringer, men ble også for tungt hos meg, så det er lite brukt.

Skrevet

Er superfornøyd med dette. Har nettoop måtte kaste et som var utslitt etter mange års tro tjeneste og skal helt klart ha et nytt et :ahappy:http://www.hooks.no/produktsida/kobbel-alacr/40930/40931/

(Nå er ikke jeg så glad i masse kroker og ringer og den slags). 

 

Ellers bruker jeg baggen sine kobbel med demping endel når hundene går i trekk. Ikke så særlig pene eller god å holde i, men slitesterke og solide bånd. 

Skrevet

Jeg har sånn ca tusen bånd, men det jeg bruker mest er:

  • vanlig lærkobbel på ca 2,5 meter når vi er på tissetur i halsbånd
  • roamer leash på tur i sele, det har godt håndtak som ikke gnager (strikkbånd - demper ikke, men unngår at båndet subber i bakken)
  • gummiert line på 1 meter-ish når vi trener (godt grep uansett vær)
  • ezydog zero shock leash med strikk og traffic control handle når vi er på stevner/utstillinger/andre steder hvor man har hunden nære - godt håndtak + ekstrahåndtak ved festet slik at man kan holde hunden helt i nærheten av halsbåndet
  • refleksbånd fra norsk hundeutstyr, festet til et ezydog mutley bungee leash som har et godt håndtak når vi går tur i mørket (å holde en schäfer med refleksbåndet fra norsk hundeutstyr er omtrent døden, så det ga jeg opp fort, men refleksen er super). Båndet fra norsk hundeutstyr har også traffic control handle, noe jeg liker godt. Har for sikkerhets skyld festet en refleks i dette håndtaket, så vi synes på lang vei
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg har (med unntak av sporline og strikkline) den nette sum av ett bånd. Det er et lærbånd på ca to meter. Supert bånd. Har alltid brukt lær, det er godt å holde i og det holder seg i årevis.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...