Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp som griser ut vannet


Pixie
 Share

Recommended Posts

Uno har en uvane med å grise ut alt vannet i skåla si. Han slår med labbene oppi og "graver" oppi skåla, ser ut som han storkoser seg. Dette gjør han uavhengig av om han er trøtt/rolig/urolig/kjeder seg, og uavhengig av om vannet har stått noen timer eller skåla nettopp er fylt. Han holder på til skåla er tom. Dermed har vi et par ganger om dagen vann utover hele kjøkkengulvet og en valp som er søkkvåt på labbene og brystet/magen. Nå i kulda må han da tørkes, noen han hater, og gulvet må tørkes, noe som for han er en anledning til å jage og bite i moppen/håndkleet. Dette vil jeg gjerne ha slutt på, noen tips? Om han begynner når jeg er på kjøkkenet kan jeg stoppe ham, men jeg kan ikke alltid være der. Gjør han det om natta er jo også gulvet/ deler av veggen vått ganske lenge.

Noen som har hatt lignende greier med egen hund? Hva funker? Non-splash-skål eller matbar med regulerbar høyde? Sistnevnet koster litt å kjøpe, vil gjerne høre noen erfaringer før vi gjør det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en som elsket å plaske i vann da han var mindre(nå gjør han det bare for å si ifra om at skåla faktisk begynner å bli tom). Jeg plasserte et håndkle under og lot han holde på, det var ikke morsomt lengre når han ikke fikk oppmerksomhet for det :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Anti-splash skål! 

https://www.hundsomhobby.no/anti-splash-skal.html

Et must for sånne som meg, som har vannhund :P Min har roet seg betraktelig, men kan knapt beherske seg når hun får nytt vann i skåla. Hun MÅ dyppe forlabben forsiktig oppi. Før gravde hun ut vannet slik din nå gjør. Jeg svrger i alle fall til slike skåler som dette. :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den det lenkes til er en vanlig H-sele, ala det jeg foreslo over. Frontfestet sele vil jeg ikke anbefale når press på luftrøret er et problem, særlig hvis hunden faktisk trekker. Jeg vil ikke anbefale å feste båndet foran i det hele tatt, da det skjeve trekket antageligvis vil presse mer.
    • Frontfestet sele? Store prisforskjeller på de som er laget spesifikt for frontfeste, og på like funksjonelle, vanlige justerbare seler på Felleskjøpet og Dogman (billigst på Plantasjen), som ikke er spesifisert som frontfestede, men har en ring en kan klipse båndet i foran.  Jeg har to stk sånne fra Trixie (M/L og L/XL) for billigsalg med brevpost, men de er ikke like justerbare i alle retninger som den fra Dogman, som antakelig tillater deg å feste båndet på ryggen og gå turer som vanlig, om du åpner den godt i halsen og korter kraftig inn under buken    Edit: Denne. En ser knapt metallringen foran på dette bildet, men den er der. Tre ulike størrelser, som ligger hver for seg i menyen: https://plantasjen.no/no/p/h-sele-iris-svart-20mm-svart-517766
    • Presser en vanlig slik H-sele for mye på luftrøret? https://dyresjappa.no/produkt/hundesele-regulerbar-svart/ Isåfall ville jeg sett etter en step-in sele ala dette, bare pass på at den ligger lavt nok foran:https://www.musti.no/basic-first-step-in-sele-svart Ellers ville jeg brukt halsbånd med grime en del for å begrense trekkingen, rett og slett.  
    • Hei! Jeg har kommet borti en ny utfordring. Min egenavlede Aussie på 7mnd hoster/harker/høres ut som den har astma når den trekker i sele. Dette har pågått i hele sommer og jeg har prøvd å finne en sele som minimerer problemet, men enda ikke lyktes.   Valpen er undersøkt av veterinær for to uker siden hvor vet tror den kan ha hatt kennelhoste og at luftrøret fremdeles er irritert. Almenntilstanden er god og har vært hele vegen. Vi skal la vær å gå tur (kun aktivisering i hagen, på rally-treninger osv) på tre uker for å se om det hjelper at luftrøret får ro. Nå har det gått to uker til uten bedring (fremdeles harking når jeg holder på luftrøret) så jeg ser for meg at vi må inn igjen for røntgen osv. Denne hostingen/harkingen kommer kun når man legger press på luftrøret, aldri ellers. Dessverre er dette en hund som er ivrig på tur og trekker en del. Men det høres jo ikke bra ut.. hvis noen har erfaring med det samme så skriv gjerne litt om det også!   Jeg ser ikke for meg at vi finner ut av/får løst dette problemet med det første, og spør derfor dere om noen vet om en spesialsele som er utviklet for å unngå press på luftrøret? Evt om noen spesialsyr?
    • Det har jeg ikke tenkt på, men jeg tror du har rett i at folk har blitt skjøre etter noen tiår med kontorarbeid. Hundene Bamse og Bob ble dømt til døden for å ha hoppet opp på folk og laget risp med en klo. Luna og Luk lagde blåmerker, Luk er avlivet og eier til Luna kjemper videre for henne, saken skal til lagmannsretten etter dom i tingretten hvor Luna ble dømt til avliving etter et lite blåmerke oppdaget to dager etter Luna var i nærheten av mannen. Folk har blitt pyser og hundene avlives av dem som skal forvalte loven men selv bryter den for å tilfredsstille anmelder, med en dose maktmisbruk inkludert i avgjørelsene. Hunder har lite rettsvern og når det lille som er blir oversett er det farlig å være hundeeier, det koster flere hundre tusen kroner å føre en sak gjennom rettssystemet og utfallet er mer som russisk rulett enn at man er sikret en riktig dom basert på det som virkelig skjedde.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...