Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har god erfaring, bruker hest og havfisk om hverandre. Gårdshunden min har alltid vært sart i magen, nå har hun endelig et for hun fungerer helt fint på.Ser forbedring på pels og poter.

  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

Er det bare mine som har mye avføring? Bruker pure and om det er relevant. De har fin pels, tenner og poter. Og god apetitt, men synes det kommer mye ut. Kjenner jeg begynner å bli lei av å leite etter tørrfór som fungerer optimalt.

Skrevet

Kingsmoor er absolutt et av de bedre merkene jeg har prøvd på mine hunder, og jeg tror jeg kunne sett bort fra de ekstra driteposene jeg måtte bruke, om prisen hadde vært levelig. Det er den ikke. Jeg var så heldig at Petgarden har inne Essentials, og jeg kommer nok aldri til å vike fra stien igjen! ? Kanon pels, tenner, poter, avføring og fine i formen er de alle sammen. Og lommeboken hyler ikke av smerte?

  • Like 1
Skrevet

Enorme mengder drit her også - så det blir ikke noen flere bestillinger når siste sekk er spist opp nei. Har forsøkt både med and og fisk. Det lukter veldig potet, synes jeg... 

  • Like 1
Skrevet

Nei, sikkert ikke med to små/mellomstore hunder. ;-) Med 3-5 stk store så er det noe annet - samt at det er helt andre priser det opereres med der hvor jeg er vant til å kjøpe det. Essentails var mye mer fleksibel, samt at hundene driter betraktelig mindre. :-)

  • 9 months later...
Skrevet

Godt fornøgd med foret, men det kjem ikkje i større enn 12-kg posar, så det utgikk for min del til fordel til for i samme kategori i 20 kg :) Går litt for med et par bernera i hus.. 

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...