Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har god erfaring, bruker hest og havfisk om hverandre. Gårdshunden min har alltid vært sart i magen, nå har hun endelig et for hun fungerer helt fint på.Ser forbedring på pels og poter.

  • Like 1
  • 3 months later...
Skrevet

Er det bare mine som har mye avføring? Bruker pure and om det er relevant. De har fin pels, tenner og poter. Og god apetitt, men synes det kommer mye ut. Kjenner jeg begynner å bli lei av å leite etter tørrfór som fungerer optimalt.

Skrevet

Kingsmoor er absolutt et av de bedre merkene jeg har prøvd på mine hunder, og jeg tror jeg kunne sett bort fra de ekstra driteposene jeg måtte bruke, om prisen hadde vært levelig. Det er den ikke. Jeg var så heldig at Petgarden har inne Essentials, og jeg kommer nok aldri til å vike fra stien igjen! ? Kanon pels, tenner, poter, avføring og fine i formen er de alle sammen. Og lommeboken hyler ikke av smerte?

  • Like 1
Skrevet

Enorme mengder drit her også - så det blir ikke noen flere bestillinger når siste sekk er spist opp nei. Har forsøkt både med and og fisk. Det lukter veldig potet, synes jeg... 

  • Like 1
Skrevet

Nei, sikkert ikke med to små/mellomstore hunder. ;-) Med 3-5 stk store så er det noe annet - samt at det er helt andre priser det opereres med der hvor jeg er vant til å kjøpe det. Essentails var mye mer fleksibel, samt at hundene driter betraktelig mindre. :-)

  • 9 months later...
Skrevet

Godt fornøgd med foret, men det kjem ikkje i større enn 12-kg posar, så det utgikk for min del til fordel til for i samme kategori i 20 kg :) Går litt for med et par bernera i hus.. 

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...