Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har fortsatt ikke sett henne gå og legge seg i sengen en eneste gang! :|

Men akkurat nå holder hun faktisk på å slukne i den. Hun er plassert der da :P Hun ligger i den når hun får beskjed, men hvis hun vil legge seg og sove, så går hun i sofaen. Holder på å lære henne "kryp" inne på stuegulvet, og da ligger hun pent i senga mellom repitisjonene.  

Tror jeg må prøve å legge wet-dog matta i oppi og se om hun legger seg i den da. 

 

Skrevet

Ymse har en halv tynn madrass, han ligger stort sett der selvom det er åpent inn til soverommet hvor senga mi er. 
Han kan også finne på å ligge på gulvet om det er varmt. 

Skrevet
7 timer siden, Sofie & Aska skrev:

Har fortsatt ikke sett henne gå og legge seg i sengen en eneste gang! :|

Men akkurat nå holder hun faktisk på å slukne i den. Hun er plassert der da :P Hun ligger i den når hun får beskjed, men hvis hun vil legge seg og sove, så går hun i sofaen. Holder på å lære henne "kryp" inne på stuegulvet, og da ligger hun pent i senga mellom repitisjonene.  

Tror jeg må prøve å legge wet-dog matta i oppi og se om hun legger seg i den da. 

 

Det har nok mye med vane å gjøre også. Nemi f.eks. ligger stort sett bare på gangen i den hundesenga som er der når hun er alene hjemme nå, selv om hun har tilgang på stua og sofaen osv. Men før har hun jo bare fått være på gangen, så da blir hun bare liggende der, selv om hun kan gå rundt om hun vil.

Skrevet

Jeg har to slike fake-biabed-senger fra Biltema og hundene ligger der om natta (de står på soverommet), dvs de ligger litt der, litt på gulvet - og prinsessen har selvsagt også plass i senga mi (Willy kommer aldri opp der - det blir for varmt for ham tror jeg, og han er ikke sååå himla glad i ekstrem nærhet over tid *ler*). Jeg har wetbed-tepper oppi sengene, men jeg tror ikke underlaget er spesielt viktig for dem. 

Skrevet

Har biltema senga, med noen fleece pledd i. Står ved datapulten til typen. Hun bruker den kun om de er alene hjemme sammen og vil holde han med selskap når han spiller/jobber.

Har en madrass sak på kontoret på jobb, og siden det ikke er en sofa/menneskeseng der bruker hun den mye. Å ligge rett på gulvet gjør hun kun når det er hetebølge ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...