Gå til innhold
Hundesonen.no

Amerikanske Bulldogger begjært avlivet.


Margrete
 Share

Recommended Posts

4 timer siden, Kangerlussuaq skrev:

Er det ikke disse "hets-etterlikningene" som utføres i Norge? Hvor man søker disp på å få ha dyr i bur også skal hunder stå å bjeffe på de mens eierne står og hoier med "halv banan" i buksa? At man henter seg dyr og slipper de løs i en innhegning? Når dette har kunnet holde på så lenge at det måtte offentlig skryting på facebook til, før noen meldte i fra, så tipper jeg det er litt mer enn bare "sjelden" dyremishandling blandt jaktlag i nord og sør.

Nå tenkte jeg på det forsvareren skriver om at mange hundeeiere bør være bekymret om dommen blir stående, fordi disse eierene også har trent IPO ulovlig. Det står i en annen artikkel at flere av hundene er trent på arm. Jeg håper da virkelig ikke det er mange hundeeiere som driver å plager hjelpeløse dyr på den måten og at det er det som siktes til. Jeg er selvfølgelig helt enig i at disse menneskene skal dømmes for å ha trent og brukt hundene til hetsjakt! Hvert fall der det er ulovlig, som i Norge. Selv om praksisen med hetsjakt, slik disse har holdt på, er forkastelig uansett hvor i verden det er blitt gjort. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 552
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg kjenner personlig mange hunder som ville "tatt livet" av et sånt skinn, uten at de noen gang har jaktet på noe som helst, men de har masse byttedrift. Personlig jeg er jeg ikke så veldig enga

Du har åpenbart ingen kunnskap om forhistorien til raseforbudet og det er helt greit. Jeg har ingen interesse av å diskutere det heller i denne tråden, jeg tror ikke det har noe for seg og det senker

Der er jeg så dypt uenig det går an. Jeg veit at en del argumenterer for at det er "mer humant" å slippe en hund som kan avlive et skadet dyr enn å drive ettersøk. Og jeg veit nesten ikke hvor jeg ska

Posted Images

5 timer siden, Sprettballen skrev:

Nå tenkte jeg på det forsvareren skriver om at mange hundeeiere bør være bekymret om dommen blir stående, fordi disse eierene også har trent IPO ulovlig. Det står i en annen artikkel at flere av hundene er trent på arm. Jeg håper da virkelig ikke det er mange hundeeiere som driver å plager hjelpeløse dyr på den måten og at det er det som siktes til. Jeg er selvfølgelig helt enig i at disse menneskene skal dømmes for å ha trent og brukt hundene til hetsjakt! Hvert fall der det er ulovlig, som i Norge. Selv om praksisen med hetsjakt, slik disse har holdt på, er forkastelig uansett hvor i verden det er blitt gjort. 

Ja det var det jeg også tenkte på, det virket som han mente at de som driver med hundesport lovlig også burde bekymre seg, om denne dommen blir stående. Som om det har noe sammenheng med denne dyreplagingen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

On 24.5.2018 at 7:54 PM, Marie said:

Ja det var det jeg også tenkte på, det virket som han mente at de som driver med hundesport lovlig også burde bekymre seg, om denne dommen blir stående. Som om det har noe sammenheng med denne dyreplagingen.

Det er vel svaret til alle som har "alternative" verdenssyn. Det viser vel bare hvor utrolig forkvakla man er i hodet, når man sammenlikner pur og ondskapsfull tortur av levende individer med utførelse av hobby gjennom samhold mellom hund og menneske.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...