Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte skifter dere på sengen?


Hvor ofte skifter du på senga?  

71 stemmer

  1. 1. Hvor ofte blir sengetøyet skiftet?

    • En gang i uken
      29
    • Annenhver uke
      23
    • En gang i måneden
      17
    • Annenhver måned
      0
    • En gang i halvåret
      0
    • En gang i året
      2


Recommended Posts

Skrevet
9 timer siden, Synnikken skrev:

Det lurer jeg jo litt på også da, hva sover dere i? Noen tyr jo til nattøy, andre tskjorte og truse, noen bare truse og andre igjen helt naken. 

Jeg sover i bare truse. En periode etter at jeg og sambo flytta sammen sov jeg i t-skjorte og truse, men så slutta jeg å bry meg om å dekke meg til :P Jeg klarer ikke sove helt naken, er nødt til å ha truse på.

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg pleier å vaske det når jeg har kveldsvakt, for da må C legge det på når han skal legge seg

Om jeg gjør det sånn er det jeg som må legge det på når jeg kommer hjem, for den imaginære kjæresten min er ikke god på slike praktiske ting  

Ehm, en gang i måneden... max. Og jeg har et stk berner i senga til vanlig, pluss en mönsterländer nå... Rister bare litt med lakenet hvis det er mye sand, da er det så godt som nytt atte! Litt pels e

Skrevet

Men jeg lurer også på hvilke vaner dere har når dere skifter på senga, jeg. For jeg kunne ikke holdt på sånn jeg gjør hver uke, det ville tatt mye tid :P 

Når jeg skifter på senga legges dyner og puter ut en hel dag på lufting. Om vinteren blir de iiiiskalde (digg!) og all eventuell midd må dø :P Så støvsuger og vasker jeg soverommet og senga så nøye jeg kan. Og så lufter jeg soverommet i noen timer med vinduet på vidt gap. SÅ legger jeg på rent sengetøy. Dette gjør jeg ca. annenhver uke, da. For meg er det utenkelig å bare bytte sengetøy, uten å lufte og støvsuge alt. 

Skrevet
22 minutter siden, Maria skrev:

Men jeg lurer også på hvilke vaner dere har når dere skifter på senga, jeg. For jeg kunne ikke holdt på sånn jeg gjør hver uke, det ville tatt mye tid :P 

Når jeg skifter på senga legges dyner og puter ut en hel dag på lufting. Om vinteren blir de iiiiskalde (digg!) og all eventuell midd må dø :P Så støvsuger og vasker jeg soverommet og senga så nøye jeg kan. Og så lufter jeg soverommet i noen timer med vinduet på vidt gap. SÅ legger jeg på rent sengetøy. Dette gjør jeg ca. annenhver uke, da. For meg er det utenkelig å bare bytte sengetøy, uten å lufte og støvsuge alt. 

Er det vinter så henger jeg dyner og puter ut ett par ganger i uken med sengetøy på. Sommeren kan jeg ikke lufte noe særlig pga pollen, men skifter da putetrekket når jeg står opp om jeg ikke har hatt tid til å vaske håret før sengetid.

Når det er behov for å støvsuge soverommet så støvsuger jeg også sengen. Så jeg skifter sengetøy uten å støvsuge rommet. Om jeg skal være borte noen dager og ikke "haste" ut. Så pleier jeg spraye eddik på sengen (uten sengetøy på) og støvsuge over den igjen. Det blir vel 3-4 ganger i året. Hvor ofte jeg snur madrassen, tjaaa kan ikke si at jeg har tenkt over, men jeg gjør det. Nå har jeg fått dampvasker så jeg tenker faktisk dampvaske sengen med eddik på :P 

 

Skrevet
4 timer siden, Maria skrev:

Men jeg lurer også på hvilke vaner dere har når dere skifter på senga, jeg. For jeg kunne ikke holdt på sånn jeg gjør hver uke, det ville tatt mye tid :P 

Når jeg skifter på senga legges dyner og puter ut en hel dag på lufting. Om vinteren blir de iiiiskalde (digg!) og all eventuell midd må dø :P Så støvsuger og vasker jeg soverommet og senga så nøye jeg kan. Og så lufter jeg soverommet i noen timer med vinduet på vidt gap. SÅ legger jeg på rent sengetøy. Dette gjør jeg ca. annenhver uke, da. For meg er det utenkelig å bare bytte sengetøy, uten å lufte og støvsuge alt. 

Jeg skifter bare på sengen. Resten av rommet mitt er rotete :lol: men jeg lufter ut og har jevnlige oppryddinger når jeg gidder ?

Skrevet

Jeg pleier som regel å støvsuge både rommet og senga når jeg først er igang. Innimellom tørker jeg over med en fuktig klut og henger dyner og puter ute (idag er en sånn dag :) )

Skrevet

Har tynn madrassbeskytter over overmadrassen og under lakenet, den havner på vask med ugjevne mellomrom. Sparer meg for å prøve å få vaska hele overmadrassen. Sengen støvsuges når jeg støvsuger rommet, luftes hver eneste natt (frisk luft :wub: ) dyner og puter vaskes når jeg føler behovet.  Sover i truse. :aww: 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...