Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde en skikkelig dårlig dag i dag, og universet måtte jo selvfølgelig gjøre den tusen ganger verre.

Macen min ligger nå og hviler på komfyren. Den har fått stappet masse papir nedi sprekken mellom skjermen og tastaturet, samt masse ris på hele tastaturet. Skjermen er klissete og ekkel, men det kan jo vaskes av når (hvis) den føler for å begynne å virke..

Er det noe mer jeg burde gjøre? Hvor lenge bør jeg vente med å slå den på?

alle tips mottas med stor takknemlighet!

Skrevet

Søla vann i en pc en gang og da tørka vi godt opp også la hun som eide pcen den på varmekablene på badet (håndduker under). Den virka etter noen dager når hun skrudde den på. Ris er ingen dum ide! :) 

Skrevet

:(

Ris kan være redningen, DYNK den i ris, og sørg for at PC-en ligger opp ned, slik at evt væske renner ut. Ta ut batteriet og ha ris rundt det også.

Min druknede mobil overlevde en full drukning, etterfulgt av tre dager i ris. :) Vent lengst mulig før du skrur den på. Lykke til! :)

Skrevet

Takk for tips!

Har flytta macen fra komfyren til badet, nå opp ned med en "pute" på undersida for å få risen pressa opp mot tastaturet.

Denne dagen kunne jeg virkelig vært foruten kjenner jeg :( 

Skrevet

Skaden skjedde tirsdag kveld, jeg var på butikken jeg kjøpte den på på onsadg morgen for å høre om de kunne se om den var helt, helt f**ked. De åpnet undersiden og der var det i hvert fall ikke noe vann, så det hadde ikke kommet seg helt ned til de viktige delene enda. Macen ble startet uten problemer, backup ble tatt (takk gud for at det gikk fint!), og den ble skrudd av etter ca en times bruk uten noen som helst problemer. Den har ligget opp ned til tørk helt til akkurat nå, og den er i live! :D Ingen problemer enn så lenge, så får vi se om det blir noen etter hvert. Jeg har troa! :D 

  • Like 10
Skrevet

Jeg sølte vann på min pc for en stund siden. Tørket den, tastaturet kranglet litt i starten, men har gått seg til og fungerer nå helt som det skal :) Det går nok fint så lenge det var vann du sølte.

  • Like 1
Skrevet

Det var melk med litt kaffe i :icon_redface: men den funker bra! Det er litt rar lyd i høyttalerne, en during av noe slag, og tastaturet er litt klissete, men ellers er den helt fin! :D 

  • Like 1
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Liten oppdatering: Den lever fortsatt :heart: Har ikke merket noe rart med den enda (utenom den duringen i høyttaleren), men jeg er superduperfornøyd med at den fortsatt lever i beste velgående :thumbs:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...