Gå til innhold
Hundesonen.no

Rimadyl eller metacam


Margrete
 Share

Recommended Posts

Jeg mener å huske at Rimadyl er sterkere. Birk hadde ingen effekt på Metacam etter første runde med smertestillende. Det ble økt til maks dose relativt raskt uten at det hjalp og deretter ble han satt over på Rimadyl istedenfor. Om virkestoffene er ulike husker jeg ikke, men det kan du sjekke på felleskatalogen.no :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Selv har jeg god erfaring med begge deler. Men syns metacam har bedre effekt når det går over tid og du skal overlappe. 

Rimadyl har jeg opplevd få blodig diare på gamle schäferen til Xen. Han fikk magesår av det, men gikk også i flere mnd på det. 

Comsi comsa? Rett og slett :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aiko går på trocoxil, det virker faktisk. Rimadyl hjalp overhodet ikke. I motsetning til metacam og rimadyl er trocoxil depotmedisin som gis 2 ganger i løpet av 14 dager, og deretter 1 gang i måneden etter det.

Jeg har en haltefri og glad hund, og er superfornøyd. Det som er dumt er at det ikke skal brukes mer enn 6 mnd i strekk, så jeg er usikker på hva vi gjør videre, og det at det selvsagt er en viss risiko ved å gi depotmedisin, i fall bikkja reagerer på virkestoffene.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aiko går på trocoxil, det virker faktisk. Rimadyl hjalp overhodet ikke. I motsetning til metacam og rimadyl er trocoxil depotmedisin som gis 2 ganger i løpet av 14 dager, og deretter 1 gang i måneden etter det.

Jeg har en haltefri og glad hund, og er superfornøyd. Det som er dumt er at det ikke skal brukes mer enn 6 mnd i strekk, så jeg er usikker på hva vi gjør videre, og det at det selvsagt er en viss risiko ved å gi depotmedisin, i fall bikkja reagerer på virkestoffene.

Liker at du har en glad og haltefri Aiko :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min erfaring er at Chess tåler rimadyl, men spyr av Metacam, men at Leja virker supert på Metacam... Sikkert lurt, som nevnt over her, å prøve seg frem. Jeg har brukt mikstur Metacam de siste gangene nå, og jeg ser i alle fall at den virker kjapt etter at hunden har fått det. Hvilket er veldig bra når hunden har skikkelig vondt :)  Miksturen er altså flytende i stedet for tabletter.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her har både forrige hunden min å hun jeg har nå ikke hatt noe effekt av rimadyl å blitt dårlig i magen. Tåler metacam bra med god virkning. Forrige hunden min gikk på det sine siste 5 år uten noen bivirkninger. Så nok greit prøve litt forskjellig :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
    • I helgen deltok Lilje på sin aller første blodsporprøve, etter å ha gått to-tre treningsspor 😅 Her har vi virkelig skyhøye ambisjoner Vi deltok egentlig mest for turen sin del, hun er en utrolig usikker hund både når det gjelder fremmede mennesker og andre hunder, og jeg tenkte en sånn setting kunne være en fin trening for henne. Det jeg var mest redd for var at hun skulle utagere på dommer og sporlegger, men hun kunnen virkelig ikke brydd seg mindre. Når sporsela kommer på er hun på jobb, og å gå spor er tydeligvis morsommere enn usikkerheten på fremmede. Virkelig morsomt å se selvtilliten komme frem i sporet, og vanskelig terreng er heller ingen hindring, selv om hun er en ganske liten hund. Hun brøyter seg frem gjennom tette kratt og nærmest svømmer over myr for å få følge sporet 😅 Treningssporene har bare vært rundt en time gamle, 50-100 meter uten vinkel og opphold, så et prøvespor ble som forventet litt i vanskeligste laget for henne. Men super trening, og fine kritikker: Kritikk lørdag: "Trivelig hund med stor motor. Dessverre går ekvipasjen av sporet i blodoppholdet." Kritikk søndag: "Meget god start. Følger sporet godt frem til vinkel. Tempo fint innledende, men øker gradvis. Ekvipasjen brytes av dommer når de går av og ikke finner tilbake."  Så her er det absolutt noe å jobbe videre med  Søndag var det for så vidt ingen andre i åpen klasse som kom til sporslutt heller, så vi var i godt selskap 
    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...