Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan trene en hund som ikke liker leker og godbiter utendørs? Fokuset er helt klart på andre dyr, lukter og mennesker. Det gir tydeligvis mye mer enn allverden av godbiter og leker, det meste er forsøkt. Hva er trikset da?

Skrevet

Er hunden slik i alle utemiljø? Type i hagen, skogen, byen, etc... Er godbitane gode nok?

Om det er eit eller fleire områder hunden klarar og fuksere på deg, så ville eg jobba med fokus og kontakt der for så å sakte men sikkert gått over til ulike miljø :)

Skrevet

Det er en smule bedre i hagen. Men fokuset og kontakten er ikke helt tilstede der heller, han er litt fjern generelt sett, det har alltid vært et problem. Takk for tips :)

Skrevet

Har prøvd pølse, alle de frysetørkede variantene, kokt lever, hjemmelaget kyllingsnacks, alt med mye smak og lukt. Han kan leke innimellom, men det fungerer ikke som forsterkning av noe annet enn jaktinstinkt der og da :P

Skrevet

Hvis en hund ikke innehar noe særlig drifter, vil den heller ikke ha intr av belønning av noe slag.. Og da er det noen ganger ikke noe man kan gjøre med det..

Og det er ikke uvanlig for en selskapshund..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Det du kan gjøre er å la være å gi han mat den dagen du skal trene og heller la han ha måltidet etterpå..

En sulten hund pleier å funke litt bedre enn en mett hund..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Min er ikke stabil nok på hvilke som helst godbiter og for voldsom i lek. Men han fungerer godt på stemmen min så jeg må bruke meg selv mye mer og da funker han på det meste

Skrevet

Mine hunder kan til tider være vanskelig å motivere, og en godbit som fungerer dag 1, trenger ikke fungere dag 2. Så trikset er å alltid ha noe de trigger på akkurat den dagen. Dog skal det sies at din høres vanskeligere ut enn mine.
Mitt tips er å trene med sulten hund, korte økter, hold dere i hagen i starten og start med å kun trene kontakt og evt øvelser hunden allerede kan. Det skal være enkelt å lykkes for hunden slik at den kanskje blir litt ivrigere til å være med etterhvert.

Prøv f.eks. svenske kjøttboller, kjøttkaker, ulike typer av pølser, kattemat, tubeost, kaviar osv (klemme litt ut av tuben). NOE må da hunden din like også? Fordi om den kanskje fort går lei en type forsterker så du stadig må variere. Om makrell i tomat finnes på tube (litt usikker) så  kan det også prøves, mine elsker lukta - men ingen her spiser det så har ikke prøvd å gi det i treningssammenheng.

  • Like 1
Skrevet

Hvordan er han på stemmebruk, ros, og at du selv er aktiv? Vi har en slik (dvs godbiter funker etter at han ble chipkastrert), og han fungerte veldig bra på ros og når vi selv løper sammen med ham og "leker sisten". Noen lydighetsstjerne blir han dog aldri.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...