Gå til innhold
Hundesonen.no

Nadira og Teo (pinscher og blandingshund)


Recommended Posts

Skrevet

Jeg er mye å leser her på forumet, men poster sjeldent. Så da tenkte jeg at jeg vertfall kunne introdusere hundene mine, pinscherjenta Nadira og blandingsgutten Teo. :)

pb02.jpg

pb01.jpg

pb03.jpg

pb04.jpg

pb05.jpg

  • Like 18
Skrevet

Takk alle sammen. :ahappy:

Kristiin: Jeg aner ikke hva Teo er blanding av. Noen som har lyst å gjette? :P Jeg ser for meg at det kan være Border collie eller kanskje Engelsk setter i han, sånn basert på utseende. Jeg barberer han (støv på hjernen :P ), så egentlig har han lenger pels enn på bildene. Border collie-ish lang pels med underull.

Skrevet

Takk alle sammen. :ahappy:

Kristiin: Jeg aner ikke hva Teo er blanding av. Noen som har lyst å gjette? :P Jeg ser for meg at det kan være Border collie eller kanskje Engelsk setter i han, sånn basert på utseende. Jeg barberer han (støv på hjernen :P ), så egentlig har han lenger pels enn på bildene. Border collie-ish lang pels med underull.

Hvordan er adferden? Jeg tenkte terrier med en gang, parson kanskje?

  • Like 1
Skrevet

Han har ikke noen spesielle egenskaper som utmerker seg, det er generelt lite av alt i han egentlig (vakt, jakt etc). Bedagelig fyr. :) Så det er ikke lett å gjette seg frem til raser han kan være blandet med.

  • 1 year later...
  • 8 months later...
Skrevet

I går, 24 juni fylte Nadira 8 år! :) Vi feiret dagen med noe av det kjekkeste hun vet, kjettingtrekk. Og masse godis, så klart. ;) 

sonen01.JPG.946f4e14a1d232a00096ec0cde21f2ba.JPGsonen02.JPG.9cef754724eda3c873b8d03db323f1a0.JPGsonen03.JPG.aae2a85ed23df288f39d6e556b2a5551.JPG

  • Like 6
Skrevet

Kjøpte nylig balanseball til hundene, så vi har lekt oss litt med den i dag. ?

IMG_20170630_212900_063.thumb.jpg.91db80246fbb1a858914dd45eaa22f0d.jpgIMG_20170630_211115_066.thumb.jpg.3d57ea7de396713234c2e2839ed78cae.jpgIMG_20170630_211950_820.jpg.e2a026a0b19620594ee12938f976dce2.jpg

Nadira er fornøyd med egen innsats, se det smerky gliset. ? 

20170630_213137.thumb.jpg.d67ab71a71dc3399513c6165a3f9ed7f.jpg20170630_213209.thumb.jpg.0e16c914058bb2ff16e3b041f7dd5c0f.jpg

  • Like 2
  • 11 months later...
Skrevet

oisann, blandingen din her ligner veldig på min blandingshund, hvertfall fjeset da, siden ryggen og sidene på hu mi er svart ^^..hun er blanding av border collie, dalmatiner og jakthund. KJempe søte vovver

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...