Gå til innhold
Hundesonen.no

Vår første (og forsinket) EFIT


Recommended Posts

Skrevet

Gårsdagen var så hektisk at jeg helt glemte EFIT som jeg egentlig var så bestemt på å gjøre, så da tok vi det i dag i stedet. Egentlig en veldig kjedelig dag, men det viser vel egentlig hvordan hverdagen er da - sånn bortsett fra at jeg ikke hade skole i dag :ahappy:

10:30 starter dagen og som vanlig våknet jeg med et pelsdyr i sengen (som gjerne ville sove enda litt lenger)

2reo03s.jpg

11:00 bestemte jeg meg for å gå morgenturen og utforske stiene i nærheten av universitetet, og tilfeldigvis møtte vi roomien min som vi da slo følge med hjem.

jr3341.jpg

12:00 Vel hjemme benket vi oss foran TVen med Frustrerte fruer og spiste frokost både vi og bikkja

2n9cmrb.jpg

13:00 sitter jeg på pcen, oppdaterer blogg, leser hundesonen og melder oss inn i hundeklubb her i Kristiansand :ahappy:

2hqgmm0.jpg

14:00 har jeg gjort meg ferdig med å prokrastinere og har rukket å rydde kjøkkenet, tatt ut søppel og vasket

xpmv88.jpg

15:00 prøver jeg å være skoleflink

2m65urq.jpg

16:00 er vi ute på tur, og vi har satt oss ved en trapp rett ved både bilvei og sykkelsti for å trene litt på å ikke stresse så (bygdelivet har ikke gjort Kenzie helt rusta for dette, haha)vzepe9.jpg

17:00 er vi hjemme igjen og jeg var kjempesulten fordi lunsj ble glemt bort, derfor ble middagen noe så fancy som spaghetti og kjøttdeig (og farlige mengder ketchup). Denne gangen med Catfish på skjermen.

16tapy.jpg

18:00 har vi rukket å dra til Pizzabakeren på hjørnet og kjøpe verdens beste Ben & Jerry's is - Blondie Brownie Core, og gjett hvem som blei skuffa når core'n var totalt ikke-eksisterende?! Den mangla rett og slett...

4lw1s.jpg

19:00 kom eldstejenta til de vi leier av på døra og lurte på om vi skulle gå tur med hunden, så da gjorde vi det. I samme sekund som vi gikk ut begynte det å pøse ned, så turen ble en ganske så kort tissetur.

de65a0.jpg

20:30 satt vi klar foran TVen for å få med oss "Et hundeshow", med vi mener jeg både meg, roomie og en søkkvåt hund som ikke kjenner til begrepet personal space..

25gf0gk.jpg

2qao36c.jpg

22:00 prøver jeg å finne ut når jeg må møte opp på skolen i morgen, og multitasker samtidig med å skrive dette innlegget.

2jfhrp5.jpg

23:00 tar vi kvelden (eller flytter oss hvertfall fra sofaen til senga :lol:) og Kenzie insisterer på å ta med beinet i senga..

2empfnn.jpg

Ehh ja, det var da vår veldig lite spennende dag :P

  • Like 9
Skrevet

Hun har blitt skikkelig pen

Jaa, ikke sant? :wub:

Så ut som en koselig dag. :ahappy: Kenzie er så vakker, digger "buksa" hennes!

Var veldig koselig! Hehe ja, den er ganske kul :) Mange som kommenterer den!

Fine Kenzie :wub:

Gøy å se bilder fra det nye studentlivet ditt :) Hvordan går det med deg og Kenzie på nytt sted og sånt?

Takk! Det går veldig fint, vi stortrives begge to! Har faktisk aldri hatt det bedre :D Vi har endel å trene på når det kommer til å takle mye trafikk og spesielt sykler bedre enda, da. Og et er jo ikke så sjokkerende med tanke på at hun er vandt til å bo midt i skogen, i ei bygd med 150 mennesker :P Men jeg er overrasket over hvor fort hun lærer!

Åh, lenge siden jeg har sett hun. Så stor og fin hun er blitt! :D Ser ut som du har hatt en fin dag :ahappy:

Tusen takk, hun har virkelig vokst inn i kroppen sin nå, ja - ikke så skranglete lenger :)

Så vakker Kenzie er :wub:

Takk, hun er verdens søteste :wub:

Så fin leilighet dere har! Og enig med de andre, Kenzie er dritsøt! :wub:

Tusen takk! Vi elsker leiligheten vår, så sentral og kjempekoselig. Og veldig lys til å være kjellerleilighet :ahappy:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...