Gå til innhold
Hundesonen.no

Ozzy Efit 1.September


Ozzy
 Share

Recommended Posts

Startet dagen litt dritt, var tom for kaffe. Men da ble det te i stedet.

48fe7ed7-7734-422a-a3a8-9249e7c9e904_zps

Etter frokost og en tur så tok jeg litt kloklipp før jeg dro på jobb.

80d7b10a-5fb0-4dfe-9722-ade84e93d6ff_zps

På jobb så selger jeg ting

06952f7d-7b9f-4de0-a96e-b0a9fb0b0e69_zps

Jeg bærer ting ( Det er SÅ gøy å ha lager i 2.etasje, opp, ned, opp, ned...)

37bf2961-d8cf-4349-835f-af1692d3399f_zps

Spiste litt lunch. Synes å huske at denne var skikkelig god, men jeg huska feil gitt..

3c3ab952-1a90-439a-bc95-fd4b00c8d495_zps

Så fikk vi en levering med fôr og kattesand som hadde velta på lastebilen. Alt var strøtt utover. Så da var det bare å brette opp armene og hjelpe til.. Overraskende nok var ikke en eneste ting ødelagt.

63634b2f-8e73-4bfc-b2f4-e209571cb986_zps

Var fortsatt sulten etter lunchen, så da spiste jeg igjen. Ble en ganske skuffende opplevelse. De sprøe kulene i yoghurten var vasne, og plutselig beit jeg i noe hardt og da hadde piercingen ramla ut.

ce52eaa3-9a07-41f1-8462-954d2ae7b95e_zps

Også kom en fornøyd kunde innom, han hadde lagt opp akvariet sitt og lurte på om ikke jeg ville ha den siste som var igjen, han var så fornøyd med meg så det fortjente jeg jo!

0575d6e6-15ca-4a8d-a84d-486ae9cbba26_zps

På slaget seks satt jeg i bilen, klar for å råne hjem.

d839823d-71c3-43a4-b9bf-b0508afb64f3_zps

Var hjemme litt over halv syv, maten var ikke helt ferdig så da satte jeg med ned for å spille litt Diablo mens vi ventet. Så ble det litt mye greier, også brant sausen seg. Så da var det godt vi hadde backup.

aa01bfa0-4648-4168-92df-d3357102cbba_zps

Jeg fikk også sluppet ut gavefisken. :)

460697c4-5e9f-4cc0-b694-cac9b36dd96b_zps

Og litt over åtte var vi på skytinga.

a83fceaf-dec8-407d-9291-1c59b940950f_zps

Ba om et enkelt og greit våpen siden jeg er ganske fersk, og endte opp med det eldste de hadde som gikk i lås i tide og utide og ene gangen kimma kula seg fast. Jaja, skøyt bra mtp våpenet synes jeg :)

22c93641-cc20-4ead-a0b6-819ba6d0e54e_zps

22.00 var vi på vei hjem.

e6b0286a-45bd-4c7b-9e4e-7b6231fd3ce6_zps

Så var det å henge litt med Damir og spille bittelitt før vi la oss. Han fikk nytt "bein" og var fornøyd med det, men det måtte kastes da han begynte å blø et eller annet sted når han spiste på det.

a96d2172-a479-471f-b5c1-2018f1e2cc27_zps

Lite hund idag, men jeg har knapt sett dyret så dablir det litt sånn :lol:

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg får så lyst til å lære meg å skyte selv nå. Er det egentlig noe vanskelig?

Litt vanskelig er det men ikke veldig. Så lenge du tenker sikkerhet og får et skikkelig sikkerhetskurs kommer resten etterhvert :) Knallgøy!

Haha, ikke akkurat noen kulinarisk höjdare denne dagen, skjønner jeg. :teehe:

Hatt verre dager :lol: Men alt kan ikke alltid gå på skinner heller, det blir kjedelig!

En litt kaotisk dag? :teehe: Så gøy med skyting da, jeg har lyst til å prøve det selv men det får vente litt til neste år eller noe :)

Litt bare :D Kjør på, det er kjempegøy :)

Så kul fisk! Herregud så store labber Damir har :teehe:

Jeg veit :lol:

Damir :wub::wub::wub: Elsker snappene dine av han :wub:

Flink skytter! Det kommer seg fortere enn du aner :D Skyting er gøy gøy gøy!

Alle elsker Damir :D Ja det er fryktelig gøy! Samboeren skyter nesten bare i det sorte, han har skutt litt med rifle men føler at jeg må peise på så jeg blir bedre enn han! :lol:
  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det EverClean bildet fikk meg til å grøsse! Been there, done that! :lol:

Så ut som en god dag sånn alt i alt. :) Misunnelig på gavefisken! Sånne kunder er skikkelig koselige :heart:

Var forsekker overalt også men følte ikke for å ta så åpenlyst bilde foran en stressa lastebilsjåfør :lol:

Ja elsker sånne kunder! De som virkelig setter pris på deg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...