Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg oppdaget igår at sheltien som normalt har begge ørene stående rett opp, har det ene øret litt ned mot siden nå..

Hun er hverken rød eller irritert i øret. Ikke har hun noe "gugg" i øret heller :/

Men hun skakker på hodet, rister og klør :/

Ene sekundet er alt greit (ved fóring/trening), og i neste så er det tydelig ubehagelig.

Skal ringe vetrinæren imorgen,men lurer på om noen har noe tips eller vet hva som kan ha oppstått så akutt,og ut av ingenting..

Eneste vi har gjort var at vi var på tur i skikkelig regnvær..men hun har jo tålt det før,så tror neppe det har noe med saken å gjøre?

Skrevet

Kan hun ha fått vann i øret?

Det kan jo være irriterende og ikke så lett å få ut igjen umiddelbart.

Det er det vi kanskje tror,men hvor lang tid går det? Hun plages jo :/

Også når jeg tar på et sted på øret,så trekker hun seg vekk.

Hun har trolig klødd seg sår..for det er sånne bittebittesmå røde skurver avogtil :/

Skrevet

Det er det vi kanskje tror,men hvor lang tid går det? Hun plages jo :/

Også når jeg tar på et sted på øret,så trekker hun seg vekk.

Hun har trolig klødd seg sår..for det er sånne bittebittesmå røde skurver avogtil :/

Kooikeren min hadde akkurat samme symptomer. Det var lus! Vi fant aldri mer enn en lus på han, og han klødde seg mest i det ene øret.

Han hadde såvidt røde merker, som man virkelig måtte lete frem!

Sjekk om hunden har flere røde merker på andre siden/nakke? De er nesten umulig å se, for har den det kan det være lus.

Skrevet

Kan sheltien behandler med stronghold?

Jeg har liggende her fra valpen, så kan jo kjøre en kur på henne.

Men usikker på om sheltien skal ha det :/ Finner ikke ut noe heller :/

Skrevet

Om hunden plages og du ikke er sikker på hva det er så går man til veterinær.

Enig, du aner jo i bunn og grunn ikke hva du behandler selv om du har medisiner liggende som kanskje passer.
  • Like 1
Skrevet

Har ringt vetrinær,nå.

Hun mente det kunne være vann i øret,men samtidig vanskelig å si når hun ikke har sett hunden.

Hun sa vi kunne se det an over helgen,også heller bare ringe igjen om det ble verre.

Jeg TAR den støyten om jeg må akutt til vetrinær en helg,jeg altså!

Jeg hadde ikke hatt hund,om det ikke hadde vært umulig.

Guest lijenta
Skrevet

Med vann i øret bruker det å skvulpe litt når en klemmer på øregangen så det er jo veldig lett å sjekke om hunden har. Klem på hver sin side og gjerne maser da skal det komme fram

Skrevet

Jeg ringte tilbake og skal inn om 30min.

Får ikke fred før jeg veit at det ikke er noe farlig :/

Lille bebisen min <3

Skrevet

Ferdig!

Bakterieinfeksjon (ørebetennelse altså) i høyre øret :/

Ikke første gangen -.-

Hun kunne ikke se om trommehinna var intakt,så vi fikk antibiotikadråper som går på begge deler.

Så da blir det kur på 14dager på frøkna :/

Hun veier også 9,5kg.. dvs ingenting ned etter vi starta slanking :(

Så da blir det utredning mtp stoffskifte etterhvert :/

Guest lijenta
Skrevet

Ferdig!

Bakterieinfeksjon (ørebetennelse altså) i høyre øret :/

Ikke første gangen -.-

Hun kunne ikke se om trommehinna var intakt,så vi fikk antibiotikadråper som går på begge deler.

Så da blir det kur på 14dager på frøkna :/

Hun veier også 9,5kg.. dvs ingenting ned etter vi starta slanking :(

Så da blir det utredning mtp stoffskifte etterhvert :/

Godt du kom deg til vet. God bedring til frøkena

Skrevet

Skulle akkurat til å skrive at dette hørtes ut som ørebetennelse. God bedring til henne, kjempebra at hun fikk komme til vet i dag så hun slapp å vente helt til mandag med vonde ører :)

Skrevet

Folket her hadde nok rett ja :)

Hun fikk Otodine som vi skal skylde med,også Canaural som antibiotikadråper.

Skal dryppe øret 2x daglig med 5-10dråper.

Jeg SÅ jo ikke noe i øret så jeg hadde jo mange flere dråper enn det,nå første gangen :(

Håper ikke det gjorde noen skade, så får jeg heller få hjelp imorgen tidlig :)

Skrevet

Når jeg vasker ørene før jeg skal dryppe så kommer det blod :/

Hun klør seg altså til hun blør,sant?

Siden det er skorpe og blod i åpningen på øret? :/

Skrevet

Gira klør seg også til hun blør når hun har ørebetennelse. Har fått beskjed av veterinæren at vi godt kan ta noe av øredråpene på selve øreflippene også, om det er sårt. Det skal visst lindre. Men ser dere har en annen type enn vi bruker, så om det gjelder for alle typer vet jeg ikke..

Edit: vi pleier bruke posatex

Guest lijenta
Skrevet

Det kan være at det er klødd sår, men kan også være fordi det er hovent nede i øregangen og at det blør av den grunnen. For å berolige deg kan du ta en telefon og snakke med vetrinæren nå på dagtid. Vet ikke om dere må betale for tlf når det er vakt.

Skrevet

Jeg blir gal :(

Vi har akuttnr til vetrinæren,men er det ikke sent å ringe BARE for å spørre? :/ Tror jeg ringer imorgen..

Jeg skylte og dryppet begge ørene hennes nå ikveld,også hadde jeg skjerm etter pus,som passer perfekt til henne.

Så da får hun ha skjerm inatt tror jeg :/

Stakkaren klør jo,men det får vi prøve å unngå tror jeg :/

Guest lijenta
Skrevet

Tipper det holder med å ringe i morgen. Men det er du som vet best for du som har hunden

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...