Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er avhengig av mager godbit til hunden vår grunnet at han har pankreas.

Når en skal trene så trenger en fort en del godis, men hva i all verden skal en velge av mat som er magert slik at han ikke blir dårlig i magen?

Har tørket kyllingfilet, men det blir dyrt å kun gi ham det i lengden, så da trenger jeg noen gode tips til alternativer jeg kan bruke.

Jeg lurer også på hvilken type ben dere gir hunden deres. Antar at jeg ikke kan gi hva som helst og at en må finne ben som ikke faller små biter av osv.

Guest lijenta
Skrevet

Noen hunder digger agurk og forresten se hvor små biter han er villig til å jobbe for. Syntes de bitene som oftes er i butikken er for store

Skrevet

Hjerte er magert om du skjærer vekk fettet (dette er noen ganger gjort på forhånd av slakter), billig er det også. Lever og lunger det samme. Min er veldig glad i gulrot og eple, men ikke med forstyrrelser..

Skrevet

Hvor får en kjøpt hjerte, lunger og lever? Skal det tørkes slik som jeg gjør med kylling og annet kjøtt?

Slakter eller ferskvaredisk. Lunge sliter jeg litt med å få tak i selv, men hjerte og lever pleier å gå greit. Lever får du også forssen i store matvarebutikker. Skjær i biter og tørk.

Skrevet

Skjær i biter og tørk.

Og kose seg med lukta! :lol:

Ribbe og slikt selges ofte billig, og man kan kjøpe store poser med first price kylling for veldig lite. Klarer (gidder) man å skjære dette i små biter for så å tørke litt så blir det igrunnen mye billigere enn alt annet hundegodis man kan kjøpe ferdiglaget :)

Skrevet

Og kose seg med lukta! :lol:

Ribbe og slikt selges ofte billig, og man kan kjøpe store poser med first price kylling for veldig lite. Klarer (gidder) man å skjære dette i små biter for så å tørke litt så blir det igrunnen mye billigere enn alt annet hundegodis man kan kjøpe ferdiglaget :)

Dehydrator løser luktproblemet for min del :P

Skrevet

Og kose seg med lukta!

Kok/damp innmat/kjøtt med hvitløk og urter i vannet, før man skjærer i småbiter/skiver og tørker i ovnen. Lukter mat (i steden for dritt) og er mye enklere å både dele og tørke :)

Skrevet

Mener dere en sånn grillet kylling da eller? Det hadde jeg i såfall ikke tenkt på :)

Er frolic veldig ille for en som må ha magert? De kan jo deles i veldig små biter.

Skrevet

Tok en ringerunde til slakter. 70 kr kilo for hjerter av lam, 50 kr kilo for lever.

First Price kylling er vel full i krydder, og bør derfor ungås?

Kyllingfilet er jo greit, men da er vi oppe i 100 kr for kiloet for first price?

Noen som har testet dette her til hunden?

http://www.freewebs.com/libec/smilhundensgodbit.htm

Er det greit å lage, eller blir det veldig mye en ikke bør ha der?

Hva med holdbarhet etter at det er laget?

Skrevet

First Price kylling er vel full i krydder, og bør derfor ungås?

Ikke kyllingfileene. Og kjøper man lår så er det jo bare å rive av skinnet som er det som har litt krydder på seg :) Det er forøvrig veldig lite krydder det går i, jeg tror nok bare de bruker littegrann paprikapulver for å få sånn orange farge på skinnet :P Vi må iallefall krydre de massemasse når vi kjøper de til oss selv.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...