Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nå Baltic sine flytevester til mine, men etter en skremmende opplevelse med pointerfrøkna så har jeg begynt å tenke litt på å ha en annen vest til henne. Føler Baltic sin kanskje blir litt feil til henne, siden ho er litt tyngre enn dem andre.

Har titta litt på non stop sin, og ser ut som om den har bedre støtte rundt halsen og slikt. Men så lurer jeg på disse størrelsene da.

Størrelse 4 - 5- 25kg - rygglengde 30cm

Størrelse 5 - 10-35kg - rygg 36cm

Størrelse 6 - 10-45kg - rygg 42cm

Størrelse 7 - 15-44kg - rygg 50cm

Størrelse 8 - 50kg + - rygg 58cm

Mange er jo ganske like sånn vektmessig, jeg tror ho vil lande på sånn mellom 20-30kg et sted som voksen. Hvem tenker dere jeg burde ta til henne da? Er det gunstig å ta en som tåler mye vekt, eller blir det for dumt igjen?

Skrevet

Hva slags skremmende opplevelse? Og hvilken av baltic sine har du? De har jo både billige og dyre modeller. Jeg tenker at om uhellet er ute og hunden blir bevisstløs finnes det ikke en eneste flytevest til hund som faktisk vil redde hunden med å holde hodet over vannet...

Skrevet

Hva slags skremmende opplevelse? Og hvilken av baltic sine har du? De har jo både billige og dyre modeller. Jeg tenker at om uhellet er ute og hunden blir bevisstløs finnes det ikke en eneste flytevest til hund som faktisk vil redde hunden med å holde hodet over vannet...

http://cdon.no/klaer/baltic/baltic-hundvast-mascot-p27365985-3827512 denne

Nei, altså var ikke redningsvesten sin skyld dette her, ho var uten da det skjedde. Men etterpå satte jeg på baltic, og jeg syns bare ikke ho ligger helt stabilt på vannet med den liksom

Skrevet

Sant som Teserere sier. Flytevester til hund har ikke samme formål som til mennesker. De skal holde hunden flytende that`s it, og det er jeg ganske sikker på at Baltic sin gjør.

Skrevet

Sant som Teserere sier. Flytevester til hund har ikke samme formål som til mennesker. De skal holde hunden flytende that`s it, og det er jeg ganske sikker på at Baltic sin gjør.

jeg føler den ligger bedre på whippetene, som jo er av lettere typer da. Men føler de flyter mye bedre rett og slett :)

Hvor lang er hun i ryggen? :-) jeg tenker str 6 egentlig, men ville dratt å prøvd den på hunden.

Ho er ca 50cm i ryggen nå. Men er det rygglengden det går mest på? :) Tenkte å dra å prøve, men tenkte det er greit å ha en like pekepinn på hva som gjelder når ho går innenfor i de fleste vektklassene der :P

Skrevet

Jeg har nylig kjøpt til begge mine. Jeg måtte opp en størrelse på begge to, for at de skulle sitte best mulig. Så tenkte ikke så mye på bare vekten. De jeg kjøpte var beregnet på mye tyngre hunder enn mine, men selve størrelsen passet best.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...