Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstilling letohallen 7-8 nov Norsk Miniatyrhund Klubb


Recommended Posts

Skrevet

Må se ann dommer, sjekke at det ikke kræsjer med LP stevne og jobb, men kanskje Skessa "har lyst" :D @Marie?

Edit: pokker, det kræsjer med LP stevne i Drammen. Får sjekke dommer begge plasser etterhvert da.

Skrevet

Hun har og ihvertfall kjempelyst! AGN stevnet det kræsjer med?

Nei det er i desember.

Drammen brukshundklubbe:

Klasse 1 og 3 på lørdag, klasse 2 og Elite på søndag. Dommere: Klasse 1 og 2: Elisabeth Isaksen. Klasse 3: Ikke bestemt, Klasse Elite: Finn Terje Skyrud.
Skrevet

Nei det er i desember.

Drammen brukshundklubbe:

Klasse 1 og 3 på lørdag, klasse 2 og Elite på søndag. Dommere: Klasse 1 og 2: Elisabeth Isaksen. Klasse 3: Ikke bestemt, Klasse Elite: Finn Terje Skyrud.

Kanskje vente til nærmere fristene da. Høres jo spennende ut begge deler. :)

Skrevet

Rekner med jeg stiller der, litt avhengig av hvem som dømmer selvsagt :)

Jeg tar det tilbake! Berner er visst ikke med der.
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Jeg skal stille en sort dvergschnauzer som jeg har på lån fra Sverige i en periode (kun lørdag). Han er svensk og dansk champion, så vi krysser fingrene for at det norske championatet kan innrulleres i løpet av høsten.

 

Skrevet

Noen her inne som kjører fra telemark/Vestfold og som kan ta med ett utstillingsbord for oss? Vi skal ikke på denne utstillingen også skal vi muligens kjøpe ett utstillingsbord fra ei som skal dit :) alt beror på om vi får frakta bordet hjem mot skien/porsgrunn/Larvik osv :)

Sent fra min SM-N9005 via Tapatalk

Skrevet

Søren hadde tenkt til å stille,  men drar til Italia med klassen min på søndag morgen, så Pigg må til valpevakt i helgen... jaja blir romjula da tenker jeg istedet... 

Han kan ikke stå stille enda heller eller løpe uten å hoppe og bite, så kanskje like greit...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...