Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg både husket EFIT og hadde litt på planen, så da var det jo verdt det. En lang dag - normalt bør jeg holde meg under 7000 skritt daglig i snitt for å fungere greit. I går gikk jeg ca. 15000. Rolig dag i dag, med andre ord. :P

Oppe ca. 9, starte med frokost og sjekke gjennom de faste nettsidene.

09.JPG

Litt senere er det på tide med tur. Odin er klar!

10.JPG

Og Kovu venter utålmodig mens jeg kler på meg.

101.JPG

Vi er på vei, og Tollef og Kovu har en Plan for hvordan vi skal finne dagens poster.

11.JPG

Vi fant en post! (finn Odin?)

12.JPG

Og en post til! Hundene får såklart godbit for hver post de/vi finner.
121.JPG

Etter et par timers tur er det på tide med en snartur (yeah, right...) innom IKEA. Det var sol, men vi parkerte i skyggen av et tre, åpnet vindu og krok på bagasjeluken, nok vann, og en effektiv plan.

13.JPG

Men det tok såklart en times tid likevel...

14.JPG

Så innom et par butikker til, siden vi var i området.

141.JPG

Og et par butikker til... begynner å bli sliten. Men endelig fant vi lampe til stua, den gamle har vært ikke-fungerende siden jul omtrent. Bare at de hadde den ikke inne, så vi måtte på Stovnersenteret for å hente den på butikken der.

15.JPG

Hjemme, og Odin er på plass på utkikkspunkt nr. 1, vinduskarmen i stua.

16.JPG

Etter litt avslapping får vi på plass den nye grinda, hundene får ikke inn på systua der jeg har nåler og slikt overalt. Odin har fått ny marihøne, han pleide å digge pinnsvinet som forsvant på mystisk vis etter vi kom hjem fra England.

17.JPG

Bestille nok hundemat til Kovu for hundepass når vi skal til USA...

171.JPG

På tide med en dusj! Etter at vi var i California i fjor vinter har jeg digget produktene til Bath and Bodyworks. Bra jeg har en mann som pendler til San Francisco på jobb så jeg får regelmessig påfyll.

18.JPG

Hundene er greit fornøyde med dagen.

19.JPG

Kjapp og enkel middag. Vegetartortillas. Salaten er en oppskrift jeg fikk servert hos en vegetarvenninne, og er kjempegod!

191.JPG

Mesteparten av kvelden gikk med til å surfe på hoteller i Las Vegas og prøve å finne ut hvor mye tid vi trenger der. Om en måned sitter jeg ved spillbordene!

20.JPG

Siste innspurt før leggetid, svelerøre til dagens besøk til svigermor.

21.JPG

Natta Kovu!

22.JPG

Natta Odin!

221.JPG

  • Like 9
Skrevet

@Mud Det er ikke hvert år vi har en slik runde, for å si det slik...

Veggistortillas (2 pers)
100-150g Ruccola
1 liten boks Mais
1/2 Fersk chili
Fersk hvitløk
Purre
Fersk koriander

1 boks Cottage cheese (jeg bruker fetaost i stedet)

Spisskummin (ca 2 ss?)
Sitronsaft (ca 2ss?)

Spisskummin og sitronsaft blandes i en liten kopp og blandes i salaten til slutt.

Serveres med varme tortillas, rømme og tacosaus.

  • Like 2
Skrevet

En meget effektiv dag, av de sjeldne. Jeg har et ørlite håp om at kroppen og hodet fungerer sånn noenlunde igjen i morra...

Turorientering er genialt for å komme bort fra de vante rutene og oppdage skjulte perler. Jeg har et par steder i bakhodet som jeg skal ta med hundene så snart båndtvangen er over, for å si det slik. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...