Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som har erfaring med hvor sikker skilleveggen til dobbeltburene til Herkules er? Er det mulig for kreative og sterke hunder til å bryte seg gjennom? Eller bør man satse på separate bur?

f4afa3d2cef3a4c4faa5fd7681793028-image.j

Skrevet

Ingen av dei eg har hatt inni har fått det til i alle fall, og den eine er heilt kriminell og kjem seg ut av omtrent alt. Eg fekk den strengt tatt berre så vidt av sjølv, og då fekk eg hjelp. Den er skrudd fast og må "løftast" for å takast ut, og verkar sikker nok til ikkje å bli knust så lett. Edit: mine er ca 25-30kg. Utbrytardronninga har knust opptil fleire slike bur utanfor butikkar tidlegare og er generelt ganske sterk og utan hemningar når det skal herjast.

  • Like 1
Skrevet

Ingen av dei eg har hatt inni har fått det til i alle fall, og den eine er heilt kriminell og kjem seg ut av omtrent alt. Eg fekk den strengt tatt berre så vidt av sjølv, og då fekk eg hjelp. Den er skrudd fast og må "løftast" for å takast ut, og verkar sikker nok til ikkje å bli knust så lett. Edit: mine er ca 25-30kg. Utbrytardronninga har knust opptil fleire slike bur utanfor butikkar tidlegare og er generelt ganske sterk og utan hemningar når det skal herjast.

Takk for svar! Det høres jo absolutt lovende ut :)

Skrevet

En veninne av meg måtte ødelegge skilleveggen for å få til å ta den ut så tror den er ganske solid ;) (hennes satt ekstra godt fast da vann hadde gjort at den utvidet seg litt i bunnen men likevell - den er rimelig solid altså).

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Tror det skal mye til, ja, jeg må i hvertfall streve en stund for å få den ut, den sitter godt!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...