Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Trondheim, 4-5.07.2015


xxx12345
 Share

Recommended Posts

Smulemor fikk råde grunnen alene når Audi var litt rufsete i pelsen og det gjorde hun på aldeles utmerket vis. Etter to års fravær fra utstillingsringen løp hun seg til topps og ble BIR med cacib :ahappy: Dommeren syntes det var veldig høy kvalitet på de sorte dvergene her, og da er det jo ekstra stas at han likte Smula best av alle. Han var veldig pratsom mens ringsekretæren gjorde unna papirarbeidet i BTK, og superlativene om Smula kom trillende på ei snor - beautiful, lovely, wonderful og så videre. Stas :D

Kritikken:

«Correct size. Beautifully balanced. Nicely square. Correct topline and tail set. Beautiful feminine head. Excellent eyes. Correct ears. Correct front and rear. Really harsh coat. So sound with correct reach and drive.»

IMG_1265.jpg

IMG_1251.jpg

Gruppedommeren plukket med seg bare store hunder.

  • Like 20
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så mye med Smula!

Mine er kun påmeldt spesialen i morgen, men jeg stilte en hannhund i dag for noen andre som ble nr 3 i klassen med ck og oppdretteren min fikk championat på den italienske importen sin som forhåpentligvis blir pappan til min neste valp :D

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi fikk også knall kritikk, men bare flat rød. Klør meg fremdeles litt i hodet over det, men jubler med Smula allikevel!

Dette er forøvrig kritikken vi fikk:

"Tall enough. Very handsome masculine boy. Excellent masculine head. Excellent eyes and expression. Correct ears. Well laid shoulder. Quite strong ribbcage. Well angulated in the rear. Sound in comming and going. Excellent harsh coat."

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlig dag på Leangen i dag! Ganzie slo til med Exc, CK og 2.beste veterantispe, samt debuterte i Rallylydighet med en helt fantastisk runde. Dessverre må hun drasse på en idiotfører som greide det kunsstykket å få oss disket på første skilt :pinch: Men jeg er fornøyd, Ganzie var helt fabelaktig :D

Men Inya derimot :punk: Lille vimseguri, debuterte i konkurranseringen i dag med 2.premie og 4.plass (av 17!!) i rally! Kjempegøy! Kun fem poeng unna 1.premie, det kan man like. Må bare få litt mer sammenhengende kontakt, så blir det bra :D

11707508_865457506842734_775329923302466

  • Like 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis til både Line og Ganzie og de andre fornøyde. :ahappy:

Igår hadde vi ikke helt dagen jeg og Bris, og gikk oss på vår 3 disk på rad i eliteklassen i rally. :P I dag gikk det meget bedre, og vi klarte å bikke oss inn på en 1.premie og dermed vårt første cert! :D

brisrallycert.jpg

  • Like 15
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grattis til både Line og Ganzie og de andre fornøyde. :ahappy:

Igår hadde vi ikke helt dagen jeg og Bris, og gikk oss på vår 3 disk på rad i eliteklassen i rally. :P I dag gikk det meget bedre, og vi klarte å bikke oss inn på en 1.premie og dermed vårt første cert! :D

brisrallycert.jpg

Så utrolig gøy! Gratulerer så mye :bananas::bananas:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

En laaang tur til Trondheim føltes verdt det når resultatene ble så gode som de ble.

Karma, fôrtispa mi på 15 mnd som til daglig bor hos datter og svigersønn startet utstillingskarrieren forrige helg med å ta storcertet i Bodø for spesialdommer Maritha Östlund Holmsten. Denne helga dro vi til Trondheim og stilte for en fullstendig ukjent svenske, Jens Myrmann. Jammen tok ikke jenta storcert nr 2 på seks dager, da var jeg stolt må innrømmes :)

11222697_10152869443402105_5642798950696

Hennes bror, Rupert lå ikke langt etter. Forrige helg på NKK Bodø ble det vinner av juniorklassen med CK og reserve-CERT.
I Trondheim endte han opp med samme plassering.
11701351_10152872451167105_1318171007_o.

Karma er nå fullcertet og kan ikke motta flere cert før hun fyller 2 år. Rupert er fullcertet på småcert, men kan ta ett stort.

Jeg er så heldig å ha en fantastisk flink handler som gjerne stiller for meg. Det er GULL :D

  • Like 12
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Siden Zuma depper etter at Amy dro til regnbuebroen, har hun heller ikke store matlysten. Hun vil helst sove eller være helt inntil oss og kooooose.

Så med en veldig slank hovawart hadde vi ikke store forventningene til noen superresultater. Men feil kan man ta! :wub:

Da hun skulle inn i klassen kommenterte dommer og elev (omtrent slik):
- Nu kommer gamla tanten!
- Hun er ikke en gammel tante.
- I veteranklass er man gamla tanten, og jag gillar gamla tanter!

Kritikken lød:
Trevlig eldre dam, Velformet vakkert hode med utmerket uttrykk. Utmerket proporsjoner. Kunne hatt nogot betre brøstparti. Utmerket ben og tasser. For alderen herlige rørelser. Kunne hatt nogot betre hold.

Resultatet ble excellent, ck, 2btk og beste veteran.

I bis veteran ble det takk og farvel. Dog er jeg superfornøyd med guttungen som gjorde en så flott jobb! Og i tillegg deltok han i juniorhandling for første gang og oppnådde 83 poeng (av 100 mulige)! Kun 8'ere og 9'ere på hele kritikkskjemaet, flinkeste junior det :wub:

Edit: Gratulerer til alle som er fornøyd etter helgen :)

Endret av Dratini
Lenke til kommentar
Del på andre sider

NORDJV-14 N UCH Izgara's Frost ble 3 beste hanne med res CACIB igår.

Han var litt for tynn og der er jeg veldig enig med dommeren.

Han har dessverre gått ned i vekt da samtlige av tispene jeg har passet har fått løpetid og 1 mnd med løpetisper setter sine spor.

Men vi er superfornøyd med en glimrende kritikk.

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...