Gå til innhold
Hundesonen.no

HBO Nordic, Viaplay osv - med dårlig bredbånd


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har veldig lyst til å skaffe meg en streamingtjeneste, men har det dårligste bredbåndet det er mulig å få i Norge, og har ikke mulighet til å oppgradere (og sånn skal det visstnok forbli en stund framover). Er det noen som har erfaring med tregt nett og bruk av disse tjenestene? Orker ikke å betale for noe hvis jeg ikke får brukt det fullt ut. :P

Guest Yellow
Skrevet

Hos Viaplay har du mulighet til å laste ned serier/filmer, veldig kjekt, når du først har fått det lastet ned så behøver du jo ikke nett i det hele tatt. :)

Skrevet

Hvor raskt er nettet ditt? Google speedtest så kan du sjekke. Det blir ofte helt håpløs kvalitet på bildet når man har treg linje. Kanskje det er enklere å investere i dvd. De er nesten gratis brukt.

  • Like 2
Skrevet

Hvor raskt er nettet ditt? Google speedtest så kan du sjekke. Det blir ofte helt håpløs kvalitet på bildet når man har treg linje. Kanskje det er enklere å investere i dvd. De er nesten gratis brukt.

Resultat speed test.

Tenkte jeg skulle prøve meg på prøvetiden og se hvordan det fungerer. :)

NRK fungerer sånn noenlunde, litt hakking og litt uklart bilde av og til.

Skrevet

Resultat speed test.

Tenkte jeg skulle prøve meg på prøvetiden og se hvordan det fungerer. :)

NRK fungerer sånn noenlunde, litt hakking og litt uklart bilde av og til.

Telemontøren her sier at det er ikke sikkert du får full oppløsing hele tiden (men netflix tilpasser hastighet og oppløsning hele tiden sånn at du har bilde). Han mener at hvis netflix sender i full HD så ligger det på rundt 5 mb (download). Det er jo bare å hive seg på og se :)

Skrevet

Telemontøren her sier at det er ikke sikkert du får full oppløsing hele tiden (men netflix tilpasser hastighet og oppløsning hele tiden sånn at du har bilde). Han mener at hvis netflix sender i full HD så ligger det på rundt 5 mb (download). Det er jo bare å hive seg på og se :)

Tusen takk! :) At det ikke er full oppløsning hele tiden skal jeg nok kunne leve med. :)

Skrevet

Dægern, du har jo mere juice enn vi har.. og vi ser da både viaplay og netflix. Kan riktignok være en prøvelse noen ganger fordi bildet fryser, og av og til er det litt uklart (vårt nett varierer litt, så når det er nede på 1-2, blir det uklart etc men 4 da er det faktisk ganske bra!)men absolutt brukbart allikevel synes vi..

Skrevet

Dægern, du har jo mere juice enn vi har.. og vi ser da både viaplay og netflix. Kan riktignok være en prøvelse noen ganger fordi bildet fryser, og av og til er det litt uklart (vårt nett varierer litt, så når det er nede på 1-2, blir det uklart etc men 4 da er det faktisk ganske bra!)men absolutt brukbart allikevel synes vi..

Oi, oi! Hvor bor du? XD

Skrevet

Oi, oi! Hvor bor du? XD

Midt i skogen i SørOdal, maks fart vi kan få med dette opplegget er 4 Mbit/s, men hele opplegget har problemer med trær (kjempesmart løsning i en skog m.a.o), signalet sendes fra master som går på solcelle og leverandøren er ikke så glad i vedlikehold. Med jevne mellomrom får solcellen problemer, og da blir nettet vårt væravhengig - av type - har nett såfremt det er sol, ingen nett når det er mørkt eller regner.. Hatt en slik periode nå, det tok 5 mnd før leverandøren kom og fikset den hersens masta.. Ulempen med å bo i grisgrendt strøk, de er jo ikke så motiverte for å fikse når det ikke er så mange abonnenter og masta står oppå en bakketopp midt i skauen og er masse bryderi å komme seg til.

Vi har ICE i tillegg da, men den er veldig tungvin å bruke slik vi har det nå, den kan komme opp i 6-7 på en god dag. Imidlertid er vi spente - Netcom holder på å bygge ut 4G i området, ICE kommer med 4G og leverandøren vi har nå, har også varslet oppgradering. Høres lovende ut, men skauen er et vanskelig sted så det hadde vært typisk om man tilfeldigvis bodde på et av de "hvite flekkene" som ikke kan nås..

Skrevet

Må visst kjefte litt på nettleverandør her git, 1,99 opp og 0.25 ned :aww: Og ustabilt som fy... wifien krøller også da, så må vel teste på ny med fysisk kabel i boksen.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Ulempen hos oss (dårlig bredbånd) er at vi fort bruker det opp med streaming. Der fungerer Netflix bra, fordi man manuelt kan stille hastigheten sånn at det bruker mindre nett :) Det fungerer også veldig bra, ikke noe hakking og sånt - men det er jo ikke HD-kvalitet da.

Skrevet

Netflix stopper ofte og laster hos meg, når nettet er dårlig. Irriterende som ****, så jeg har ikke bilde hele tiden. Viaplay er bedre der. Med mindre nettet forsvinner helt har jeg bilde hele tiden, dog dårlig. HBO har jeg ikke prøvd.

Kan man bruke opp bredbåndet? ? Er det kanskje derfor mitt er så dårlig i perioder. ..

Skrevet

Har testet HBO de siste to dagene, og det fungerer utmerket. Super bildekvalitet mesteparten av tiden, av og til blir det litt uklart, men langt bedre enn på en typisk streamingside. Hakker en sjelden gang, men null problem ift det det har vært tidligere.

Har nå sett hele sesong 4 av game of thrones på under to dager... :o

Skrevet

Jeg har bra nett, men sliter med alle streaming-tjenestene :P

Har du prøvd popcorntime, for så å spille av i f.eks VLC? Det funker greit her, ihvertfall. Sweflix tidvis også :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...