Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest Yellow
Skrevet

Vet ikke ang. tunfisk, men jeg kjøper mye torske- og laksefilet fra First price (Kiwi) til min hund, disse er ikke tilsatt salt. Jeg gir det rått, men om hunden ikke er noe vant til å få rå mat, så kan det jo kokes og.

Skrevet

Fordi kjøtt er kjøtt og fisk er fisk � ja får prøv og kjøp en slags fisk til han takk yellow�

Sent fra min GT-I9505 via Tapatalk

Hunder kan fint spise både rått kjøtt og rå og kokt fisk :) Med kjøtt må du huske å ikke gi hunden noe som er varmebehandlet. Det kan splintre seg i magen og være farlig hunden. Men du kan fint gi f.eks koteletter, rå kyllinglår, rå laks osv.

Skrevet

Ja varmebehandlig vil det si viss jeg tar kylling/biff og tørker det til en jerky er det skadelig og salt og krydder er vell heller ikke bra

Sent fra min GT-I9505 via Tapatalk

Varmebehandling vil si at hvis du f.eks lager kyllingvinger til deg selv, så kan du ikke gi restene til hunden etterpå. Det er fy-fy! :) Du trenger ikke tørke kyllingen til noe som helst, bare gi den som den er.

Skrevet

Varmebehandling vil si at hvis du f.eks lager kyllingvinger til deg selv, så kan du ikke gi restene til hunden etterpå. Det er fy-fy! :) Du trenger ikke tørke kyllingen til noe som helst, bare gi den som den er.

Tror du glemte å presisere at det er varmebehandlet bein du tenker på? :P varmebehandletkjøtt er selvfølgelig helt ok, og det meste av RÅ bein.

Gir dere med el uten skinnSent fra min GT-I9505 via Tapatalk

Gi gjerne med skinnet om han vil ha det :)

Skrevet

Tror du glemte å presisere at det er varmebehandlet bein du tenker på? :P varmebehandletkjøtt er selvfølgelig helt ok, og det meste av RÅ bein.

Gi gjerne med skinnet om han vil ha det :)

Gjorde visst det gitt :D Bra du rettet på meg :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...