Gå til innhold
Hundesonen.no

To hunder, og en baby på vei..


Recommended Posts

Skrevet

Hei, jeg har ett spørsmål om deres mening med å sette hund på forvært frem til babyen er født å 1-3 uker etter fødsel?

Da min samboer jobber 2 uker borte å 1 uke hjemme blir det veldig slitsomt med bekkenløsning og klare å holde hundene i aktivitet alene. Føler meg som en så dårlig eier når jeg ikke får til å gå langturer med de annenhver dag som de er vandt til. De får jo sine lufteturer å småturer hver dag. Men det er jo to store hunder, de trenger mer enn det!

Å bli gravid var ikke en plan, vi hadde tenkt å vente et par år til. Men så skjedde det.

Vil jo det beste for de to nydelige skapningene vi har, å føler ikke jeg klarer å aktivisere de nokk nå når kroppen ikke er samarbeidsvillig. Derfor vurderer vi å sette de hos en forvært om et par uker som kan gjøre alt jeg ikke klarer ( når jeg har Bikket 30 uker) og få de hjem igjen når ting er kommet på kjør. Men føler det er så uansvarlig av meg å bare "sette de bort" fordi jeg går gravid. Huff, ble mye frem å tilbake her, så håper på gode råd fra dere! :)

Skrevet

Go for it. Jeg endte med å sende ene hunden min (har tre) til oppdretter. Der var han 4-5 mnd, mens jeg fikk kommet meg og baby vokste av seg kolikken. Så lenge du vet hunden får det bra, så ser jeg ingen grunn til å ikke gjøre det. :)

Min dro en mnd eller to etter at babyen kom da.

Skrevet

Hvorfor mener du at det er uansvarlig å sette dem bort fordi du går gravid?
Du skriver jo at du ikke føler du ikke klarer gi dem det de trenger slik ting er pr i dag.
Har du noen som vil og kan gi dem det de trenger og vil passe dem for deg frem til dere er klare til å ta dem hjem igjen, så er det jo bare supert for hundene. Bedre for deg er det og. Slippe dårlig samvittighet fordi du føler du ikke orker.




Skrevet

Hundepass er jo fint det når man trenger det, bare ikke annonser det som forvert for det er noe annet. Det er når man gir bort en hund gratis mot at oppdretter skal ha et eller flere kull fra hunden (som da blir betaling), men hunden skal bo til forvert hele tiden med unntak av når den har kull, og når den har hatt så mange kull som avtalen tilsier så blir hunden fult og helt forvert sin hund, også på papiret.

Ingen ting å tenke over, det som er viktig er hvordan hundene (og du) har det, og de lider ingen nød om de er borte på pass i noen uker :)

  • Like 3
Skrevet

Bare du/dere vet hva som er best for familien og for hundene :) Om du ikke klarer å gi det dem trenger og ser en annen mulighet, så har du svaret ditt der. Men da heter det ikke forvert/foravtale som på hester, det er noe annet på hund og er rett og slett hundepass.

  • Like 1
Skrevet

Plasserte bort belgeren rett før jeg fikk førstemann for snart 4 år siden. Han bodde riktignok hos naboen, 5 min unna. Men der ble han til babyen var nærmere 2 mnd. Det er en stor omstilling å gå gravid og få barn. Gjør det som er riktig for hundene. :)

Finnes ikke noe egoistisk ved å ønske hundenes beste, når man selv ikke har kapasitet!

Når jeg gikk gravid med andremann, ble det nok mindre stimuli enn vanlig, men jeg følte likevel hundene ikke krevde så vanvittig mye den gangen?? Jeg har jo to aktive hunder, men de tok det helt med fatning og ønsket jo egentlig bare være tilstede med oss den tiden. Belgeren er blitt såpass gammel at han får være med på kjøtt og flesk og er fornøyd med å tusle i hagen. Mudien derimot kan rase fra seg godt, når det endelig blir langtur etter rolige perioder. Snakker meg litt bort her, men poenget er vel som nevnt over: gjør det beste for hundene. Vet så altfor godt hvordan det er med en kropp som ikke fungerer og aktive hunder!

Skrevet

Hundene mine reiste til en venninne av meg to måneder før barna kom, og ble der til de var ferdige med kolikken. Var borte i ca fem måneder. Helt super løsning!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...