Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Kenzie skal på sin første utstilling neste helg, og tidligere i dag lette jeg frem vaksinasjonsattesten for å sjekke at den er i orden. Så ser jeg at veterinæren har skrevet feil dato på vaksinen. Kenzie fikk 12-ukersvaksinen sin helt i starten av januar i år, og veterinæren har tydligvis av gammel vane skrevet 2014 i stedet for 2015. I januar 2014 var hun ikke født engang :P

Vil dette ha noe å si for om vaksinasjonsattesten er gyldig?

Skrevet

Er det ikke bare å si det som det er dersom noen spør? Ikke sikkert de reagerer på det, og du vet jo hun er vaksinert. :)

Skrevet

Dra innom dyreklinikken der de vaksinere og få de til å føre inn riktig? :) De har det vell i systemet sitt at du var der riktig dato. Jeg hadd blitt litt stressa over at datoen er feil om det var min hund, så jeg hadde gjort det :P kjipt å ikke få komme inn om de ikke tror deg..

Skrevet

Mine har et januarstempel fra 2013 som egentlig skulle være 2014 i passene sine. Det er aldri noen som har sagt noe på det, hverken på utstillinger, stevner eller på grensekontrollen på Svinesund... Jeg oppdaget det faktisk først selv i januar 2015 :P

Guest lijenta
Skrevet

Ta med reg bevis og vaksinasjons beviset for da ser dem jo at datoen er feil. Hvor skal du stille?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...