Jump to content
Hundesonen.no

Recommended Posts

Posted

Har en grønn breeders kløv i str xs som jeg vil bytte i noe annet utstyr. Jeg ser for meg å bytte den inn i en langline eller en sele.
Rop ut om du er intr :) Bor i Porsgrunn og kan sendes overalt!

Posted

Ja :) Tror du den kan passe en liten jaktspringer? Hun har en ruffwearkløv i str S nå, som egentlig er på grensen til å være stor, så hvis denne var mindre?!?

Posted

Det er mye mulig den vil passe din hund :) Den var hakket for lang over ryggen på min staff og for liten i brystet, noe som ikke er så rart kanskje ;) Jeg er ikke helt sikker på hvordan den er i forhold til ruffwear men om jeg skulle finne en i dyrebutikkene her i Skien/Porsgrunn så kan jeg dra å sjekke, ta bilder og sende deg... til uka foreksempel?

Posted

Jeg har breeders kløv str. S til mine Siberians, de passer disse veldig fint. Så vil tro en XS passer en liten springer tispe.

Her på Freke, hannhund på 56cm og ca 23kg
Tur13mai15_34.jpg

på Fjellbris, tispe (smalere enn Freke i rygg/bryst) 54cm og ca 21kg

Tur13mai15_08.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...