Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Generell skravletråd om trening, stevner, dommere, baner, utvikling. Ja sånn ca alt agility relatert :)

Edit, kom postet litt raskt.

Førstkommende torsdag er det sesongdebut for Harly i h2 og ag 2. Om værgudene er med oss går stevnet på gress noe som er rene luksus tilstanden på denne kanten av landet. :ahappy:

*Gleder meg*

Mengdetrening på slalom og hjul fremover nå så kanskje Lykke får starte i h1 i midten av juni. Kanskje!

  • Like 2
  • Svar 132
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hopp 2: feilfri, 1. plass, napp og opprykk til hopp 3!

Vi har debutert i hopp idag Kjempe gøy!

Ja! Lokalavisen sin det Harly all in! Bilde tatt av Yngve B.

Posted Images

Skrevet

Jeg og Tidi er begynt på nybegynner trening med klubben, og det er skikkelig kjekt :D Jeg stusset litt på om jeg skulle begynne der i og med at jeg selv ikke er nybegynner akkurat, men jeg tror jeg også har veldig godt av det. Med Blondie så hoppet vi liksom litt over det nybegynner stadiet og gikk rett på fulle baner, noe som har gjort at vi har slitt lenge i etterkant med motivasjon, fart osv. Det er også veldig betryggende at noen kan se på og hjelpe litt, jeg kjenner mye på dette at stor hund er noe helt annet enn liten :lol:

Blondie er pensjonert for øyeblikket, noe som er veldig trist. Hun får løpe litt med pinner på bakken, og jeg kjenner hver gang på følelsen av hvor bittert det er at hun sikkert er ferdig med konkurranse, for vi fungerer så bra sammen i banen nå :( Men vi skal ihvertfall kose oss litt til med veteran agility :ahappy:

  • Like 1
Guest Christine
Skrevet

Settervimsen har hatt fem stevnedager så langt i år, men det blir flere. Skal gå alle de lokale, samt at vi skal til NO, agilityuken og en helg i Sverige. Terven har ikke startet enda, men vi skal jobbe litt mer med slalom og handling, så tipper jeg det blir start ila sommeren. Hun får kun gå de lokale stevnene til å starte med, da jeg prioriterer setteren på bortestevner i år mtp at vi kanskje ikke kan drive med det i så fryktelig mange år til, og fordi jeg og terven forhåpentligvis har sjanse til å reise bort i mange år fremover :)

Skrevet

Viper tok i dag vippe for første gang uten at noen holdt! :bananas: Hun stelte seg til og med i 2o2o selv! En smule stolt av både meg selv og hunden da hun for tre måneder siden ikke turte å være i nærheten av lyden en gang :ahappy:

Elvis er bedre igjen og trente litt agility for første gang på en måneds tid. Hinder med pinne fikk han kun hoppe to ganger, resten lå de på bakken, og vi trente kun på handling. Hadde en agilityinstruktør som sa en gang at hun sjeldent trente med pinner når hundene først har lært å hoppe. Da er det såpass mange andre ting å trene på, og hopping er da den minst viktige tingen ifølge instruktøren. I tillegg så er hopping er unødvendig belastning som man ikke trenger hver gang, så lær inn tingene som inkluderer hopppinner på høyde, og så bare sett de opp innimellom :)

Det kjipe med agilityfri er at ting endelig hadde begynt å gå riktig vei... Men jaja, vi kan trene med pinner på bakken også vi. Så lenge han er fornøyd er jeg fornøyd :)

  • Like 2
Skrevet

Er det noen av dere som kjenner til dommer Jan Sprij, og vet om han har tekniske eller mer "rett frem baner" i kl 1? :)

Guest Christine
Skrevet

Skikkelig godfølelse etter dagens trening! Måtte den bare vare til i morgen :D

Lykke til! :ahappy:

Skrevet

Whippsene er knalle om dagen! Jeg får ikke helt bestemt meg for om det er på tide å øke hinderhøyden på Kiwi ennå, eller om vi skal holde oss på små/mellom litt til. Men ho går alle hinderne fint, bare holder litt på med vippa ennå (har ikke fått trent så mye på den da den ikke har vært så ofte fremme).

Anastasia går som en kule! litt overivrig på klubbmesterskapet, så diska seg i begge klasser pga et hinder ekstra ble med på veien :P Vurderer å melde på ho på sommerstevnet i Sandefjord 13-14 juni. Og så melde Kiwi på i tunnel løpene der :)

  • Like 1
Skrevet

Skikkelig godfølelse etter dagens trening! Måtte den bare vare til i morgen :D

Hopp 2: feilfri, 1. plass, napp og opprykk til hopp 3! :jump:

  • Like 8
Skrevet

Hopp 2: feilfri, 1. plass, napp og opprykk til hopp 3! :jump:

Supergutten! :wub: Og teamet! :ahappy:

Skrevet

Dagen videre. Ag 2, kjempefin bane med fine linjer men alikevel utfordrende. Gikk veldig fint første del, etter vippen skulle vi på bakside hopp. Jeg plasserer meg og gir "ut" kommando som lille elleville kan godt. Så skyter han fart og raser avgårde på neste hinder. Litt høy kan man si :P Disk! Relativ bra flyt resten av løpet så vi gikk ut med hevet hode om ikke annet ;)

Uoffisiell lagsprint, 2 ekv pr lag.

En artig avslutning på dagen. Lagkameraten vår gikk første del av banen,"veksling" ved hinder 11/12 også avsluttet vi. Fikk ikke med meg totale feil på laget men vi hadde ihvertfall en riv vet jeg. Også vant vi! Morro :D

  • Like 2
Skrevet

Og vi har vært hele TO ganger hos vår instruktør, så mine hunder har begynt å lære at det ER mulig å gjøre ting på min høyreside (lp-hunder ftw) og vi har begynt å trene på litt sånn handlingaktige greier (:P) uten hinder samt hoppteknikk.

  • Like 3
Skrevet

Og vi har vært hele TO ganger hos vår instruktør, så mine hunder har begynt å lære at det ER mulig å gjøre ting på min høyreside (lp-hunder ftw) og vi har begynt å trene på litt sånn handlingaktige greier ( :P) uten hinder samt hoppteknikk.

Kan tenke meg at føring på "feil" siden kan være noe utfordrene for voksne rutinerte lydighetshunder ja :lol: Moro at du har startet med agility, det ER en knallgøy sport :ahappy:

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Hoppdebuten til Lykke er utsatt på ubestemt tid. 2018 eller noe...? :lol:

Fullført klasse 1 baner er ihvertfall langt unna, manglet stort sett alt av bakkekontakt på dagens trening. Kjære tid! :P

Skrevet

"Jeg" har endelig fått litt AG motivasjon tilbake. Dvs. Jeg holder meg langt unna, men hunden har startet opp igjen å trene med ei venninne. I morgen og på søndag, på Oslo Hundeshow er "debuten" dems i H3 liten. Dvs. han har jo gått med meg før, men det er over ett år siden sist vi startet. Jeg er så spent på hva han kan få til med en litt mindre vimsete handler. :D

Og siden de først er i gang meldte jeg han på både hopp 3 og AG 1 i Sandefjord om 2 uker :icon_suspicious:

Jeg har hatt så store problemer med å få han til å ta felt at jeg ga litt opp, Så får vi se hvordan det blir fremover. Kanskje jeg kidnapper han tilbake når han har skjønt det :P

Guest Christine
Skrevet

Hoppdebuten til Lykke er utsatt på ubestemt tid. 2018 eller noe...? :lol:

Fullført klasse 1 baner er ihvertfall langt unna, manglet stort sett alt av bakkekontakt på dagens trening. Kjære tid! :P

I know the feeling! :lol: Bare at min skal starte om en mnd, hehe. Satser på premie for dagens beste underholdning eller noe :aww:
Skrevet

I know the feeling! :lol: Bare at min skal starte om en mnd, hehe. Satser på premie for dagens beste underholdning eller noe :aww:

Vurderte faktisk å melde på et stevne i juni, men det jeg fant av banetegninger fra dommeren var bare fartsbaner. Så ehhh nei :P

Skrevet

Vurderte faktisk å melde på et stevne i juni, men det jeg fant av banetegninger fra dommeren var bare fartsbaner. Så ehhh nei :P

Jeg satser på å trene meg selv opp til å bli en god sprinter :aww: Haha, søren ikke bare bare med disse raske hundene! Jeg ser for meg typiske klasse 1 baner med en helt rett frem start. Man må ha en god bli i start, hunden må kunne hoppe alle hindrene som står foran den frem til deg også må man løpe som bare det og håpe på det beste :lol: Tidi mener ofte det er raskere å løpe under det første hinderet om jeg er plassert litt uti banen :P

Skrevet

Hvis Anastasia fortsetter som ho har gjort på de siste treningene nå, så tror jeg det kan bli riktig så morsomt i Sandefjord 13.juni! :D Meldt på gamla i hopp og agility, og 2 tunnelløp, og Kiwi får løpe 2 tunnelløp, siden jeg ikke føler ho er helt klar for å heve hinderne opp til den høyden ho skal konkurrere i ennå :)

  • Like 2
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...