Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Trenger tips her. Jeg hadde navnet klart om det ble en tispe, og egentlig ikke tenkt på guttenavn. Trenger tips til guttenavn til aprikos mellompuddel. Både menneskenavn og andre navn av interesse, men helst et to-stavelsesnavn. Liker også navn som har betydning. Denne hunden har jeg lengtet etter og venta på i flere år, er virkelig en dream come true valp for meg. Hadde det blitt en tispe, skulle hun hete Lykke, fordi jeg føler ren lykke ved valpekjøpet.

Skrevet

Hehe.... Har faktisk tenkt på Albert, fordi vi leser en del Albert Åberg for tia :) Sent from my iPad using Tapatalk

Guest Yellow
Skrevet

Aprikos!

Søkte på samme betydning på andre språk og fikk opp dette i farta:

Irsk: "Happiness" is "sonas" (pronounced "SUN-us")

"Áthas" is more "joy" or "gladness"

Spansk: Beato

Dobbeltsjekk et annet sted om betydningen er helt riktig om du går for et ord, ikke alltid en oversetter er pålitelig. :)

Skrevet

Felix, det betyr lykke.

Rubén, Rubin.

Edit,

Felix signifikerer en unik heldig hendelse, av varig betydning, et under, en lykke og er et litt sjelden guttenavn for et etterlengtet barn, eller ett som kanskje kom overraskende.

Suerte, flaks.

Feliz, glad.

Men du må jo like navnet, føle det passer!

Skrevet

Hehe.... Har faktisk tenkt på Albert, fordi vi leser en del Albert Åberg for tia :) Sent from my iPad using Tapatalk

Supert å kalle opp etter en litterær barndomshelt :D

Skrevet

Takk for flere flotte tips. Mannen min og barna mine er spansktalende, så skal ikke se bortifra at det blir et spansk navn. Liker Feliz veldig godt, har bare ikke tenkt på det som et navn, men det er jo genialt ❤

  • Like 3
Skrevet

Gratulerer med en liten aprikosgutt! :)

Jeg vet om en aprikos tispe som heter Toffee (Tåffi) og jeg synes det passer så bra ut i fra fargen, det er navn som fint passer til en hannhund også. :)

  • Like 1
Skrevet

Mio

Tommy

Emil

(Fra Astrid Lindgren)

Philip

Sokrates

Morten

Martin

(Fra Anne-Cath Vestly)

Harry

Potter

Bilbo

(Fantasy)

Doodle

Poodo

Doopoo

Adonis

(Bare for gøy)

Skrevet

Toffee var kult, passer bra til fargen og er gøy å si :)

Gubben foreslo Hari, som visstnok betyr glede....

Synes navn er utrolig vanskelig....

Fra før har vi kattene Nalle og Alex

Skrevet

Albert, Nalle og Alex

Feliz, Nalle og Alex.

Hari, Nalle og Alex.

Alberto, Nalle og Alex.

Stemmer for Albert helst Alberto med spansk uttale og a' og l' i alle navn og trykk på a'

Har dere bestemt snart *ventespent*

;)

Skrevet

Albert er opptatt :P

Synes Feliz er fint. Hva med Migo (slang for amigo), Baloo, Alf, Ludo, Timo.

Edit:

Grattis med puddel på vent :D

Skrevet

Takk for tips og gratulasjoner :)

Gubben liker visst ingen av de navnene jeg liker og motsatt......

Å så er han sånn at han kommer med et forslag ene dagen, men neste dag liker han det ikke selv lenger :P

Jeg må gjerne "smake" litt på navnet noen dager for å kjenne etter om det er bra...hehe.... det må være lett å uttale og føles riktig ut. Nalle føltes ikke riktig ut, ikke et navn jeg ville valgt, men han var nesten to år da jeg overtok han, så dumt å bytte da.... Alex heter egentlig Alexandra som heller ikke føltes riktig, så da kortet jeg det ned, hun var også nesten to da jeg adopterte henne.

Ungenes navneforslag er horrible, tatt rett ut av et PS3 spill eller noe som tar ei uke å uttale :lol:

Skrevet

Hvis ungene er glade i spill så hår det jo an å ta noe derifra? Jeg vet jo ikke om de er gamle nok til å vite om de spille JEG liker da, men :P

Hva med Link? :wub:

Mario, Yoshi, Tetris, Eevee (uttales Ivi), Sonic? :)

Skrevet

De er veldig glade i spill, type skylander og lego spill.... de har navn som Spit Fire, Spyro, Flip Wreck, WildfireTrigger Snappy etc.... 5 åringen vil bare kalle valpen for Doddo og det skal han få lov til, men vil ikke at han faktisk skal hete Doddo

  • Like 2
Skrevet

Likte faktisk Spyro jeg :) Hører ikke så mange som kaller hunden for Spyro ihvertfall :P

Pokemon har jo ikke noe å gjøre med Platystation og jeg er heller ikke noe flink der.

Skrevet

Likte faktisk Spyro jeg :) Hører ikke så mange som kaller hunden for Spyro ihvertfall :P

Pokemon har jo ikke noe å gjøre med Platystation og jeg er heller ikke noe flink der.

Jeg likte og Spyro! Pokemon er jo ikke Playstation, men det er jo mange barn som har spilt de senere generasjonene så det er vel verdt å nevne? :)
  • 3 weeks later...
Skrevet

Lykke på nederlandsk - Geluk

Lykkelig på latin - Feliciter, forkorte til Feli?

Drøm på polsk - śnić eller álom på ungarsk

Aprikos på portugisisk - Damasco

Valp på esperanto - Ido

Ønske på irsk - Duil eller deseo på spansk

Litt spesielle navn kanskje men :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...