Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvor mange av dere som har vært på Valpekurs med tidligere hunder går på valpekurs hver gang med ny valp? Eller motsatt? Ikke går? Er det lurt å gå med hver valp man har? Skjønner at førsteganghumdeeiere gjør det men når man har gått på f.eks fire-fem-seks forskjellige Valpekurs tidligere valper så kan man jo pensumet. Men er kanskje lurt pga. Sosialisering med andre valper? Hva gjør dere? ☺️

Skrevet

Mange synes det er fint å ha litt press på seg i treningen, man får jo gjerne "lekser" fra gang til gang. Noen gjør det for sosialiseringen, men det kan vel gjøres på billigere måter.

Skrevet

Jeg ville gjort det igjen på grunn av sosialiseringen og for å lære valpen å fokusere i en distraherende situasjon. MEN dersom jeg hadde hatt et stort hundetreningsmiljø rundt meg med de samme mulighetene (å trene bland andre hunder som trener og kunne møte både valper og voksne i forskjellige fager og fasonger) hadde jeg ikke gått på valpekurs.

:ahappy:

Skrevet

All den tid jeg bor i Oslo, med et hav av trenings- og kursmuligheter, så vet jeg ikke om jeg ville valgt valpekurs neste gang. Kanskje, om det var et hos en hundeskole jeg liker på et passende tidspunkt. Men jeg ville like gjerne gått et grunnkurs som var uavhengig av alder. Lundqvist har ikke valpekurs, men plasserer gjerne valpene på samme gruppe på grunnkurset sitt.

Skrevet

Jeg har aldri vært på valpekurs og kommer nok ikke til å være med heller. De første hundene hadde jeg ingen planer med og så ikke behovet, og nå har jeg lært såpass mye selv at jeg vet hva og hvordan jeg skal lære valpen og jeg kan trene med andre på forstyrrelser osv i hundeklubben til en mye bedre pris. Sosialisering kan jeg gjøre med folk/hunder jeg kjenner eller spørre etter på sonen eller facebook. Men valpekurs kan absolutt være nyttig, også for dem som har vært med før.

Skrevet

Jeg gikk på valpekurs med han jeg har nå (som er min første hund), mens med neste tenker jeg at jeg likegodt bare tar den med på fellestreningene med hundeklubben. Selve innlæringen tror jeg at jeg skal få til selv, det er forstyrrelsen fra andre hunder jeg trenger, og den får vi jo på fellestreninger også. Instruktør er det tilogmed der :) Hadde jeg ikke hatt det alternativet hadde jeg gått valpekurs.

Skrevet

Går valpekurs igjen (starter neste uke), for å legge press på meg selv. Jeg er dårlig til å trene "uten grunn". Så har jeg også en samboer som ikke har hatt egen hund før, det er god læring for ham :) .

Guest lijenta
Skrevet

Her jeg bor er det kun valpekurs over en helg så nop dem får ikke mine penger. Det er for kort er min erfaring

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...