Gå til innhold
Hundesonen.no

Politihøgskolen; erfaringer


Recommended Posts

Guest Michellus
Skrevet

Er det noen her som har gått på Politihøgskolen og vil fortelle meg litt om erfaringene rundt dette?

- Var det vanskelig å få praksisplass?

- Måtte man betale selv for uniform? Hvor mye kostet den i så fall?

- Helhetlig erfaring? Hvordan var utdanningen?

:)

Guest Michellus
Skrevet

Ring til studentveilederen på politihøyskolen og spør. :) Kan ofte være like greit som å høre en eller tre personers personlige erfaring som ofte kan bli litt snevert. Kanskje vedkommende kommer på andre spørsmål når h*n har studentveilederen på tråden.

Ingen spørsmål er for "teite" og ingen spørsmål ødelegger noens muligheter for å komme inn. :ahappy:

Har allerede utvekslet noen mail med dem med litt mer praktiske spørsmål, spesielt når det kommer til de medisinske kravene :) Men ellers takk for tips :)

Guest Michellus
Skrevet

Om man må betale for uniformen eller ikke er vel et ganske greit ja/nei spørsmål som helt fint kan besvares av kun en eller tre personer? :)

Fått svar på den, og svaret var "nei" :)

Skrevet

Egentlig skulle jeg bli politi... var/er bare for lat til å trene til de fysiske kravene :lol: (og somlet ekstremt med lappen og).

Jeg har en kollega som driver og forbereder seg til de fysiske testene nå :|

Det er ikke bare bare..

Guest Michellus
Skrevet

Egentlig skulle jeg bli politi... var/er bare for lat til å trene til de fysiske kravene :lol: (og somlet ekstremt med lappen og).

Svømmingen (100 meter) er det jeg sliter mest med :lol: Teknikken og det å svømme fort, liksom. Godt jeg har satt av 1-2 år til jeg søker :P

Skrevet

Svømmingen (100 meter) er det jeg sliter mest med :lol: Teknikken og det å svømme fort, liksom. Godt jeg har satt av 1-2 år til jeg søker :P

Har du mulighet til å få hjelp med teknikken? :) Jeg drev med svømming tidligere, og selv om jeg ikke holdt på så veldig lenge så merker jeg hvilket fortrinn jeg har sammenlignet med andre som aldri har lært skikkelig teknikk.

  • Like 2
Skrevet

Støtter det med å få hjelp til svømmeteknikk, du har nok mer å hente på akkurat det enn selve fysiske formen når det kommer til svømming (uten at jeg har sett deg svømme da, bare siden du sier du er dårlig!).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...